Prima Star bude desátým kanálem Primy. Bude asi konkurovat ČT3 a Nova Gold

6. květen 2021  Redakce   Společnost  1350 zobrazení  226 slov

Prima Star má být retro kanálem vysílajícím 16 až 24 hodin denně. Nabídne archivní zábavní pořady a dramatickou tvorbu. Vysílat bude volně v terestrice a na internetu.

Televizní studio. Foto: Pixabay.comTelevizní studio. Foto: Pixabay.com

Televizní skupina Prima potvrdila informace vyplývající z Rady pro rozhlasové a televitní vysílání, která udělila pro program Prima Star licenci na 12 let.

Reklama

Podle programové specifikace má jít o tematický program zaměřený převážně na archivní tvorbu, svým zaměřením tak odpovídá retro kanálu.

Prima zatím nechce specifikovat programovou náplň a cíle nového, v pořadí 10. kanálu. Oznámila, že plánuje ke kanálu Prima Star tiskovou konferenci.

Pro Primu jsou tematické kanály způsobem, jak zvyšovat tržní podíl na českém televizním trhu. Celá skupina Prima podle měření ATO-Nielsen Admosphere v březnu 2021 dosáhla podílu 25 %, z toho hlavní kanál Prima 12 %. Více jak polovinu celkového tržního podílu obstarávají tematické kanály.

Nejúspěšnější je z nich Prima Krimi s 3,19%, následuje Prima Max, Prima Zoom, Prima Cool (shodně okolo 2%), dále Prima love (1,77%) a v roce 2020 spuštěný zpravodajský kanál CNN Prima News (0,75%).

Retro kanály má i Nova, v roce 2013 spustila pod názvem Telka (přejmenováno na Nova Gold). V březnu 2020 spustila i retro kanál Česká televize pod názvem ČT3.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x