Prima Star rozšiřuje skupinu archivních kanálů. Retro se komerčním televizím vyplatí

15. červen 2021  Redakce   Společnost  1396 zobrazení  278 slov

Bylo otázkou času, kdy Prima spustí vlastní retro kanál. Prima Star neobsazenou pozici vyplňuje a odstartovala v období, kdy i hlavní kanály stahují premiéry a vrací na obrazovku archiv.

Tváře a vedení Primy Star. Foto: FTV PrimaTváře a vedení Primy Star. Foto: FTV Prima

Prima Star začala vysílat 14. června 2021. Doplnila tak vyformátované tematické kanály jako Prima Cool, Prima Zoom či Prima Krimi.

Reklama

Právě Prima Star k sobě stáhla některé seriály dříve už vysílané v nekonečné repríze, jako třeba Rodinná pouta či Modrý kód, na Prima love. Jinak vrací především původní magazínovou a zábavvní tvorbu typu Nikdo není dokonalý či Telebazar.

Pro mladší generaci by Prima Star mohla sloužit jako návrat do minulosti televizní zábavy, na přelom 90. let a prvního desetiletí po roce 2000. Program nového kanálu ze skupiny Prima je ale určen především pro starší diváky, aby zavzpomínaly na mladší časy.

Pro samotnou Primu ale kanál má sloužit především jako prostor pro další odvysílanou reklamu, kterou nemá kde odbavit. Zároveň Prima Star je levný kanál, na kterém může odvysílat zdigitalizované pořady ve svém archivu z domácí produkce.

Prima Star patří do skupiny archivních kanálů typu Nova Gold či ČT3. Retro pořady a filmy či seriály ale vysílají i jiné kanály na českém televizním trhu. Ať už je to Joj Family či Paramount Network.

Pikantní je, že Prima Star odstartovala v půli června, kdy i hlavní kanály jako Prima, Nova nebo ČT1, které se v jarní a zimní sezóně profilují vysíláním premiérových pořadů, přepínají do archvního módu.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 2 hvězdiček / Hodnoceno: 1x