Reality show Peče celá země staví na pestrosti regionálních a domáckých receptů

3. leden 2020  Redakce   Společnost  2552 zobrazení  328 slov

Česká televize adaptovala britský formát The Great British Bake Off. Pořad staví na pestrosti regionálních a domáckých receptů.

Logo Peče celá země. Zdroj: Česká televizeLogo Peče celá země. Zdroj: Česká televize

V soutěži se utkávají amatérští pekaři z celé země, kteří se snaží přesvědčit porotu o svých dovednostech.

Reklama

Princip reality show stojí na tom, že soutěžící jsou postupně vyřazováni. O vítězovi rozhodne finále.

Show se poprvé vysílala v roce 2010. První čtyři série nabídla BBC 2, poté se soutěž pro velký divácký zájem přesunula na BBC 1. Vysílací práva si později zajistil britský kanál Channel 4. Pořad se už rozšířil do dvaceti zemí.

Na České televizi show moderuje Tereza Bebarová a Václav Kopta.

Pořad se natáčel v zahradě loveckého zámku Bon Repos u Čihadel, kde vyrostl speciálně připravený stan.

Česká televize pořad představuje jako výpravnou a laskavou soutěž o nejlepšího tvůrce bábovek, koláčů, dortů a moučníků.

"Jejím cílem a smyslem je ukázat lásku k tak zdánlivě banální „práci“, jakou je pečení. Ve skutečnosti se totiž za touto činností skrývá mnohem více, počínaje úctou k tradicím a umu předků. Pořad vzdává hold fascinující zručnosti lidských rukou a vyslovuje uznání zápalu pro věc, který nejlepší domácí pekaři musí mít," stojí v annonci o pořadu.

"V neposlední řadě je posláním zprostředkovat divákům pohled na neuvěřitelné skvosty české, moravské, slezské, ale i světové kuchyně, které si budou chtít doma ihned po zhlédnutí sami upéct. Peče celá země nabídne tradiční receptury, ale i inovativní postupy," dodává Česká televize.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 6x