Simona Kubová bojuje mezi světovými hvězdami

1. listopad 2020  Redakce   Společnost  2202 zobrazení  311 slov

Také český sport má zastoupení na prestižní mezinárodní akci v Budapešti. Ve světové lize nastupuje za japonský tým chomutovská plavkyně a reprezentantka Simona Kubová, rozená Baumrtová.

Simona Kubová. Foto: MediaShow.czSimona Kubová. Foto: MediaShow.cz

Česká reprezentantka v plavání Simona Kubová, rozená Baumrtová, má napilno i v letošním podzimu.

Reklama

Někdejší mistryně Evropy, medailistka z dalších evropských šampionátů a účastnice řady mistrovství světa a olympiád z roku 2012 v Londýně a 2016 v Rio de Janeiru, bojuje v mezinárodní lize ISL v Budapešti.

Soutěže se účastní přední světoví plavci a plavkyně včetně uznávaných hvězd tohoto sportu.

Chomutovská plavkyně si starty v Maďarsku pochvaluje. „Jsem ráda, že jsem  v jednom z nejdůležitějších závodů doplavala třetí. To je prima. Začátek závodu byl podařený, chtělo by přidat ve druhé padesátce, ale čas je fajn. Plavu v setinách pořád stejně, což je skvělé," uvedla Kubová v tiskové zprávě.

Obsadila třetí místo konkrétně na trati 100 metrů znak. Nastupuje do závodů za tým Tokio Frog Kings. Na znakařské stovce zaplavala čas 57,42 sekundy. Předstihly jí pouze Nizozemka Kira Toussaintová a Američanka Amy Bilquistová. Obstála ještě ve dvou štafetách a ze tří startů získala pro tým jedenáct bodů.

V Budapešti se sešla obrovská konkurence. „Snad se nám podaří dostat se do finále, to by bylo bezva. Po čtyřech dnech volna nás čeká další závod. Pořád ještě hodně těžce trénujeme, ladíme prý na semifinále, tak snad začneme více odpočívat," poznamenala chomutovská plavkyně.

Tokio Frog Kings jsou v průběžném pořadí International Swimming League po pěti utkáních v euro-asijské skupině na  pátém místě.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4.5 hvězdiček / Hodnoceno: 8x