StarDance mění pravidla kvůli Tereze Kostkové. Ta onemocněla na covid-19

29. říjen 2021  Redakce   Společnost  1237 zobrazení  399 slov

Sobotní (30.10.2021) živé vysílání StarDance na ČT1 se nakonec uskuteční, přestože po celý týden byla nejistota kvůli prokázanému onemocnění moderátorky Terezy Kostkové. Kvůli covid-19 Česká televize nabídne upravená pravidla show, ve které někteří budou chybět.

Soutěžící StarDance XI v roce 2021. Foto: Česká televizeSoutěžící StarDance XI v roce 2021. Foto: Česká televize

ČT podmínky televizního přenosu konzultovala s hygieniky. Pro třetí natáčecí večer v sobotu 30. října 2021 budou platit mimořádná opatření.

Reklama

Tentokrát nepůjde o soutěžní přenos. Terezu Kostkovou nahradí v roli moderátora Aleš Háma.

„Nikdo z párů tentokrát nevypadne, ale SMS hlasy budou důležité pro další kolo, a to i u těch párů, které tentokrát nevystoupí,“ uvedla Česká televize.

Všichni vystupující budou mít opakované negativní PCR testy. Herečka Simona Babčáková ani zpěvák Mirai Navrátil se v sobotním přenosu neobjeví kvůli karanténě, tři další účastnice budou mít náhradní tanečníky.

Právě Mirai Navrátil přiznal, že není očkovaný. „Nebojte, žiju a jsem zdravý jako rybka. Jen paní z hygieny si vyložila metodický pokyn hlavní hygieničky trošku jako interpretuje Ústavu náš pan prezident a její dohoda s produkcí České televize dopadla jako pakt Molotov–Ribbentrop. A tak nám trochu zamíchala kartami a v sobotu se neuvidíme,“ napsal na Facebook.

Česká televize nezapomněla podotknout, že při natáčení pořadu dodržuje všechna platná opatření proti šíření nemoci covid-19. Moderátorka Tereza Kostková měla v době natáčení předchozí epizody negativní test.

„Jedná se o uzavřené natáčení, kdy dopředu známe totožnost všech účinkujících v publiku, včetně jejich konkrétního usazení ve studiu. Respirátory jsou povinné ve všech prostorách s výjimkou času natáčení. Nad rámec všech opatření musí mít štáb, účinkující i všichni diváci negativní test na covid, a to i když jsou očkováni či prodělali nemoc,“ podotkla stanice.

„Pro účely natáčení pořadu by bylo samozřejmě nejsnazší, kdyby všichni, kteří se podílejí na vzniku StarDance, byli očkovaní. Očkování je ale dobrovolné a není možné je nařídit. A z tohoto principu proto musí vycházet i pravidla České televize,“ dodala mluvčí České televize Karolína Blinková pro web Seznam Zprávy.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x