Stovky lidí se v Praze loučily se zpěvačkou Hanou Zagorovou

31. srpen 2022  Redakce   Společnost  1986 zobrazení  262 slov

Se zesnulou zpěvačkou Hanou Zagorovou se do pražského Divadla Kalich přišly rozloučit stovky lidí. První fanoušci stáli před divadlem už několik hodin před otevřením a lidé přicházeli i v posledních minutách.

Z veřejného rozloučení s Hanou Zagorovou v Divadle Kalich v Praze. Foto MEDIASHOWZ veřejného rozloučení s Hanou Zagorovou v Divadle Kalich v Praze. Foto MEDIASHOW

Jak uváděly tiskové agentury, květiny zaplnily nejen prostor v divadelním sále s vystavenou rakví, ale také foyer i improvizované pietní místo na dvoře divadla.

Reklama

O veřejném rozloučení s Hanou Zagorovou průběžně informovala média, před divadlem se pohybovala řada novinářů včetně členů televizních štábů a rozhlasových reportérů.

Účastníci rozloučení si mohli všimnout, že v divadle kromě květin a kytic bylo mnoho věnců od institucí včetně českých rádií, hudebních vydavatelství, divadel, ale třeba také od řidičů sanitek z motolské nemocnice. Zagorová nazpívala písničku ke kdysi populárnímu televiznímu seriálu Sanitka, v době covidu loni se Stanislavem Hložkem a Petrem Kotvaldem nazpívali novou verzi jako součást charitativní sbírky.

V zaplněných prostorách divadla organizátoři dávali pokyny přítomným, aby plynule procházeli kolem rakve umístěné na jevišti, kterému vévodila velká fotografie Zagorové.

V sále bylo možné jen postát, místa k sezení byla uzavřena páskou, všude pak stáli příslušníci ochranky.Umělečtí kolegové, přátelé a další pozvaní hosté se s Hanou Zagorovou rozloučili v úterý v kostele sv. Tomáše v Praze na Malé Straně. Zádušní mše se na přání zesnulé konala jen pro uzavřený okruh lidí.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.86 hvězdiček / Hodnoceno: 14x