Světový beachvolejbal se po šesti letech vrací opět do Prahy

17. srpen 2021  Redakce   Společnost  1117 zobrazení  445 slov

Od 19. do 22. srpna se v pražském Beachklubu Ládví utkají nejlepší světoví beachvolejbalisté včetně českých reprezentačních dvojic Perušič, Schweiner a Hermannová, Resová, Kubíčková, Kvapilová či Štochlová, Williams.

Z tiskovky před turnajem.Z tiskovky před turnajem.

O turnajové prvenství v turnaji Beach Prague Open svedou tvrdé souboje s týmy z Brazílie, Jižní Afriky, Spojených států, Kanady a samozřejmě z Evropy. Vstupné na turnaj bude zdarma.

Reklama

Turnaj světové série Beach Prague Open se do Prahy vrací po 6 letech, ale poprvé se bude konat v pražském Beachklubu Ládví. Předchozích 5 turnajů se uskutečnilo na štvanickém ostrově a v roce 2014 jsme v Praze dokonce slavili historicky první české vítězství v turnaji světové série.

„Letošní turnaj v Praze měl být oslavou olympijských úspěchů. Bohužel Tokio vůbec nevyšlo vzhledem ke covidové stopce podle našich očekávání. Věřím, že si naše dvojice v Praze alespoň částečně spraví náladu a prožijí úspěšný turnaj s hlasitou podporou diváků,“ doufá Marek Pakosta, předseda Českého volejbalového svazu a dodává:

„Letošní ročník je speciální. Český volejbal slaví 100 let a věřím, že kulaté výročí oslavíme na Ládví společně se skvělými výsledky českých dvojic.

Letošní beachvolejbalová sezóna je neskutečně nabitá. V týdenním intervalu na sebe navazují olympiáda v Japonsku, mistrovství Evropy ve Vídní a turnaj světové série v Praze.

České hvězdy Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem zvou na pražský turnaj: „Na olympiádě panovala hodně tichá atmosféra, a tak se těšíme na diváky. Po delší době se ukážeme v Praze a věříme, že budou plné tribuny.“

Dvojnásobná olympionička Barbora Hermannová nakonec nebude hrát se svoji spoluhráčkou Markétou Slukovou, která se stále zotavuje z nemoci Covid 19. Barbora tak představila novou a trošku překvapivou spoluhráčku: „Budu hrát s Danielou Resovou, mladou a perspektivní hráčkou. Od Danči očekávám nasazení a hladovost, ale konečný výsledek si netroufám předvídat, protože spolu budeme hrát poprvé.“

Součástí turnaje bude bohatý doprovodný program. Ve čtvrtek si dětští diváci budou moci vyzkoušet judo, beach házenou, fotbal nebo volejbal s profi trenéry, výtvarné dílny, na pátek je připraven turnaj barevného minivolejbalu a o víkendu se uskuteční otevřený turnaj v beachvolejbalu pro amatéry.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x