Televize A11 s Bubílkovou či Duškem se rozšíří o další kanál. Od ledna Sporty TV

9. listopad 2023  Radek Pešout  Společnost  285 zobrazení  616 slov

Na jaře 2023 začala vysílat televize A11, která se proměnila z kanálu Náš region. Ten navázal na Regionální televizi. Od ledna 2024 se má přidat nový kanál Sporty TV (dříve uváděn pod názvem A11 Sport).

Na snímku Zuzana Bubílková - pořízeno v Praze 8. listopadu 2023. Foto MEDIASHOWNa snímku Zuzana Bubílková - pořízeno v Praze 8. listopadu 2023. Foto MEDIASHOW

Lifestylová celoplošná televize A11, která vysílá v DVB-T2, tedy je chytitelná na klasickou televizní anténu, vysílá od jara 2023. Patří do mediální skupiny A11, podle které dostala jméno.

Reklama

Přitom se nejedná prakticky o nic nového. Za mediální skupinou A11 stojí Aleš Zavoral. Televizi ale skupina nevlastní zcela a přímo, ale prostřednictvím licencované společnosti Regionální televize CZ drží majoritní podíl.

Pokud bychom se chtěli podívat do historie, současná televize A11 je nástupce Regionální televize, kterou před lety sestavila z různých lokálních studií Eva Stejskalová. Jak už název napovídá, šlo především o regionální a lokální zpravodajství ve formě opakující se televizní smyčky a rotující informační lištou.

Když do Regionální televize vstoupilo vydavatelství A11, přejmenovalo kanál na Náš region TV, podle vlajkové lodi - bezplatných regionálních týdeníků. Vydavatelství například ještě vydává časopis Mladý svět.

Avšak Náš region TV dlouho nevydržel a na jaře 2023 došlo k přejmenování právě na televizi A11.

Programové schéma televize stojí především na studiových pořadech typu lifestyle - rady, tipy, zábava, talkshow. A na televizní obrazovku vrátila i známé mediální tváře. Kromě herce Jaroslava Duška i Zuzanu Bubílkovou.

Ta uvádí hned několik pořadů na A11. "Jsem na celoplošné televizi A11, kde dělám každý den kontra zprávy, což je satirické glosování toho, co se událo v délce pořadu pěti až sedmi minut," řekla v rozhovoru pro MEDIASHOW.cz Zuzana Bubílková.

"Dále glosuji každý týden pro TV Blesk a denně mám glosy v Rádiu Impuls. Navíc jezdíme po vystoupeních s komikem Milanem Pitkinem, jsou tam i zpěváci apod. Takže je toho docela hodně."

SOUVISEJÍCÍ: Zuzana Bubílková: Jsem hodně vytížená a jsem za to ráda

Vzniká Sporty TV

Už několik měsíců mediální skupina A11 veřejně deklaruje, že spustí nový sportovní kanál pod názvem A11 Sport. Ten skutečně má zahájit vysílání, ale pod jiným názvem, a to Sporty TV.

A11 totiž na kanálu jen spolupracuje. Provozovat ho bude Perinvest Group.

"Spolupráce s mediální skupinou A11 bude pokračovat, nicméně jsme společně vyhodnotili, že sportovní kanál bude mít vlastní název,“ uvedl Jan Smíšek, výkonný ředitel akciové společnosti Perinvest, která televizní kanál bude provozovat. Je vlastníkem licence, a Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), která uděluje televizní a rádiové licence,  jí změnu názvu odsouhlasila.

Programová struktura stojí na přenosech a bude komplementární k současné nabídce sportovních stanic.

"I nadále je stavěná zejména na volejbalových, florbalových a basketbalových přenosech. Dále pak na zápasech volejbalu, 2. hokejové ligy a mládežnického hokeje, fotbalových zajímavostech a aktualit z fotbalové juniorské ligy,“ uvedl pro média v tiskové zprávě Jan Smíšek.


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x