Televizní událost roku 2020. Bude CNN Prima News konkurencí ČT24?

2. leden 2020  Redakce   Společnost  3364 zobrazení  364 slov

Nový zpravodajský televizní kanál CNN Prima News má zahájit nejpozději v dubnu 2020. Je očekávanou konkurencí veřejnoprávní ČT24, avšak dosud různé pokusy o soukromý zpravodajský kanál spíše zkrachovaly.

Pražské studio CNN Prima News. Foto: FTV PrimaPražské studio CNN Prima News. Foto: FTV Prima

Skupina Prima spustí svůj chystaný zpravodajský kanál do dubna 2020. Zpravodaje na začátku prosince 2019 přestěhovala do nového studia ve zrekonstruované budově v Praze Na Vinici a zahájila několikaměsíční testovací fázi.

Reklama

Také již došlo k několika personálním změnám na hlavích manažerských postech.

Jak již název napovídá, Prima se spojila s americkou CNN, aby v Česku vytvořila protiváhu ČT24. Ta začala vysílat už v roce 2005 a za rok 2019 měla průměrný podíl na sledovanosti 3,94%, vyplývá z měření ATO - Nielsen Admosphere.

Proto se očekává televizní souboj, jak CNN Prima News bude úspěšná. Dosud pokusy typu Z1 příliš nevyšly. Jiné zase zůstaly na papíře a nakonec nebyly realizovány.

"V nové budově se dokončuje jedno z nejmodernějších televizních studií v Evropě. Umožní CNN Prima News unikátní možnosti vysílání. Diváci se rozhodně mají na co těšit,“ uvedl v prosinci 2019 Marek Singer, generální ředitel Primy.

Celková plocha studia CNN Prima News je téměř 300 metrů čtverečních. Prostoru dominuje moderátorský pult se zabudovanou LED obrazovkou, hned za ním je jeden z několika velkých studiových LED panelů.

Studio má jako jediné v zemi dvě patra, z horního bude možné vysílat a také vstupovat živě do programu. Barevnost studia odpovídá logu CNN Prima News, tedy modrá, červená a bílá.

CNN Prima News bude po celý den vysílat kromě kontinuálního zpravodajství i další pořady, a to sedm dní v týdnu, a také zajistí zpravodajské obsahy i ostatním kanálům a on-line platformu skupiny Prima. Dostupná bude v terestrickém vysílání i v nabídce kabelových a satelitních operátorů po celém území České republiky.

Divákům přinese jak domácí, tak mezinárodní zpravodajství dodávané korporací CNN.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 1.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x