Vánoce 2020: Česká televize nabídne novou pohádku O vánoční hvězdě

25. listopad 2020  Redakce   Společnost  2943 zobrazení  355 slov

Premiérová pohádka O vánoční hvězdě je zařazena na Štědrý večer na ČT1. Připraveny jsou i další pohádky a filmy pro vánoční a silvestrovský program veřejnoprávní televize.

Dítě před televizí. Foto: Pixabay.comDítě před televizí. Foto: Pixabay.com

Česká televize odvysílá letos na Štědrý večer premiérovou pohádku O vánoční hvězdě pojednávající o síle čisté a nesobecké lásky.

Reklama

„Na Štědrý večer uvidí naši diváci premiéru příběhu O vánoční hvězdě, který propojuje lidský svět, inspirovaný obrázky Josefa Lady, s hvězdným nebem plným unikátních filmových efektů,“ uvedl k novince generální ředitel ČT Petr Dvořák.

Pohádku režíroval Karel Janák, v hereckých rolích se představí Vojtěch Kotek, Tereza Ramba, Aňa Geislerová, Matěj Hádek nebo Ondřej Sokol.

Na První svátek vánoční Česká televize nabídne výpravný snímek pro celou rodinu, Hodinářův učeň, o hrách osudu, lásce, lidské malosti, ale také odvaze a šikovnosti.

Posedmé bude součástí svátečního programu koprodukční česko-slovenská pohádka. Nese název O léčivé vodě a ČT ji nabídne v režii Jána Sebechlebského na Druhý svátek vánoční. Také ta líčí příběhy o lásce a spravedlnosti.

Tradicí České televize je i pohádka ve znakovém jazyce. V té letošní, Loupežnické baladě, se v hereckých rolích představí neslyšící herci. Pohádka bude ale vysílána i se skrytými titulky a v dabingu.

Nachystány jsou i tradiční pohádky vysílané o Vánocích. Objeví se pohádky a filmy jako Anděl Páně (oba díly), Dvanáct měsíčníků, Tři oříšky pro Popelku, Pelíšky, Dobrý voják Švejk, Poslušně hlásím, Tajemství hradu v Karpatech, Tajemství staré bambitky nebo Na samotě u lesa.

Novoroční vysílání ČT pak bude mj. ve znamení komedií Poslední Aristokratka Jiřího Vejdělka nebo Vlastníci Jiřího Havelky.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 6x