Violoncellista Petr Špaček věnoval písničku Nemocnici sv. Kříže Žižkov. Podpořil pacienty ve vážném stavu

9. listopad 2023  Radek Pešout  Společnost  404 zobrazení  508 slov

Violoncellista Petr Špaček na jaře 2023 vydal své první sólové album Believe, na kterém se objevil i americký oscarový hit z roku 1969. Následně natočený videoklip věnoval specializovanému oddělení dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče (DIOP) žižkovské nemocnice sv. Kříže.

Tomáš Krajník a Petr Špaček (vpravo). Foto: Nemocnice sv. Kříže ŽižkovTomáš Krajník a Petr Špaček (vpravo). Foto: Nemocnice sv. Kříže Žižkov

Raindrops Keep Falling On My Head je známý hit, který se objevil v legendárním westernu Butch Cassidy and the Sundance Kid. V něm si poprvé zahrála později obsazovaná dvojice hollywoodských legend Robert Redford a Paul Newman.

Reklama

Písničku ale proslavil zejména zpěvák B.J. Thomas. V tehdejším Československu ji v roce 1974 s českým textem přezpívala Helena Vondráčková (skladba Jen dva ta loďka může vézt).

V instrumentální verzi a ve vlastním aranžmá ji v roce 2023 nahrál violoncellista Petr Špaček a do klipu vytvořil dvojici s Tomášem Krajníkem, který je ředitelem Nemocnice sv. Kříže Žižkov.

"S Tomášem Krajníkem jsme se potkali, když přišel na jeden z koncertů. Tam vznikl vlastně první náš kontakt a první nápad na natočení charitativního videoklipu pro nemocnici. O pár týdnů později mi ukázal krásně zrekonstruovanou moderní křesťanskou Nemocnici sv. Kříže a tehdy jsme se začali již více konkrétně domlouvat na celém videoklipu. Vybrali jsme píseň Raindrops Keep Falling On My Head z mého nového alba Believe, která nám přišla jako krásné pojítko toho, co nemocnice prožívá," řekl MEDIASHOW.cz Petr Špaček.

"Píseň Raindrops je vlastně o tom, že i přesto, že se všechno kazí a život nám háže klacky pod nohy, my se prostě nevzdáme, protože máme naději. Což je i krásné pojítko s křesťanstvím - a křesťanskou nemocnicí - kde ikdyž ty příběhy jsou někdy velmi smutné, tak se nevzdáváme a staráme se o nemocné a staráme se o lidi z DIOP, i přesto, že ne třeba všichni se tam nakonec uzdraví," vysvětlil motiv písně pro charitativní videoklip Petr Špaček.

DIOP je zkratka pro dlouhodobou intenzivní ošetřovatelskou péči. Léčba pacientů na DIOP je dlouhodobá. Jsou zde hospitalizovaní pacienti, kteří jsou v bezvědomí, ale i pacienti, kteří mají šanci na vyléčení.

Petr Špaček je violoncellista, který se jako sólista angažoval u několika orchestrů. Před dvěma lety se vydal na sólovou dráhu, kterou zahájil vyprodanou Dvořákovou síní pražského Rudolfina.

Ve videoklipu si zahráli i herci Daniela Kolářová a David Matásek.

SOUVISEJÍCÍ: David Matásek: S Poldou se i na Žižkově důstojně rozloučíme

Podívejte se na videoklip:


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 4.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x