Že mě lidé poznávají? To je milé, říká herec Jan Hájek

24. srpen 2022  Josef Pešout  Společnost  1357 zobrazení  341 slov

Herec Jan Hájek se dostal do povědomí širší veřejnosti skvělým ztvárněním postavy Josefa Němce, manžela spisovatelky Boženy Němcové v televizní minisérii Božena.

Herec Jan Hájek ve vlaku do Ostravy. Foto MEDIASHOWHerec Jan Hájek ve vlaku do Ostravy. Foto MEDIASHOW

Čemu vděčíte za to, že jste si mohl zahrát jednu z hlavních osobností ve zmíněném televizním filmu?

Reklama

Dostat roli v historickém filmu, to považuji za velké štěstí, že si mě vybrali na castingu. Něco jsem si o tom načetl a myslím, že nikdo dosud nerozvinul postavu Josefa Němce. To neříkám kvůli sobě, ale mám pocit, že by si Josef Němec zasloužil film, který by byl jen o něm.

Hrajete i v jiných seriálech. Setkáváte se s tím, že vás lidé častěji poznávají?

Ano, zastavují mě. Třeba i ve vlaku. Ale je to hrozně milé, nikdo se nechová zle. Poznávají mě chlapi, že se na Ordinaci nedívají, ale říkají, že mě znají z Ordinace.

Dovolili jsme si vás požádat o tento rozhovor právě ve vlaku z Prahy do Ostravy. Jaký k ní máte vztah?

Když jsem byl vyřazen z JAMU, přijala mě právě Ostrava s uměleckým šéfem Jurajem Deákem. Byl jsem pět let v Národním divadle Moravskoslezském. Pak jsem odešel do Prahy. Ale v Ostravě mám pořád zakotvené přátelství, že tam občas jezdím za kamarády a na výlety.

Odkud pocházíte?

Z Moravské Třebové. Zrovna jste mě zastihli ve vlaku, když jedu odtamtud do Ostravy. V Moravské Třebové jsem byl navštívit členy rodiny a příbuzné. A následovala cesta do Ostravy. To je takový můj prázdninový modus.

Na kterých divadelních scénách účinkujete?

V Praze v Činoherním klubu a v Divadle Na zábradlí.


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 4.57 hvězdiček / Hodnoceno: 7x