Americký trenér Scalabroni byl odvolán od týmu Pardubic

8. leden 2021  Redakce   Sport  569 zobrazení  341 slov

Zásadní trenérská změna nastala v basketbalovém celku BK Pardubice. Vedení klubu po sérii neúspěšných výsledků v nejvyšší české soutěži odvolalo čtyřiašedesátiletého Kennetha Scalabroniho.

Odvolaný trenér Scalabroni. Foto Archiv MediaShow.czOdvolaný trenér Scalabroni. Foto Archiv MediaShow.cz

Po skončení angažmá amerického kouče tým dočasně převzal dosavadní asistent Adam Konvalinka, jemuž podle sdělení klubového webu pomáhají šéftrenér mládeže Dušan Bohunický a sportovní ředitel Radek Nečas. Bohunický už tým vedl i z postu hlavního trenéra v minulosti, bývalý reprezentant Radek Nečas nedávno ukončil aktivní hráčskou kariéru.

Reklama

Pod taktovkou Scalabroniho měly Pardubice po sedmnácti odehraných zápasech základní části zápornou bilanci: šest výher a dokonce jedenáct porážek, což bylo nejhorší umístění v posledních deseti letech.

Poprvé pod taktovkou Adama Konvalinky nastoupili Pardubičtí proti Kolínu a připsali si vítězství. „Stále máme na čem pracovat, ale je od čeho se odrazit,“ glosoval Konvalinka na klubovém webu výhru nad Středočechy.

„Odvolání trenéra Kena Scalabroniho je prvním z kroků, jimiž reagujeme na naše současné neuspokojivé výsledky. Podnět a impuls pro tým byl nutný: i když se letošní sezona zatím nevyvíjí tak, jak bychom si my, fanoušci i partneři klubu přáli, nechceme ji vzdát,“ uvedl generální manažer klubu Martin Marek na webu.

„Současně v žádném případě nepersonifikujeme naše problémy pouze do osoby trenéra. V rámci dalších interních opatření jsme si pro zbývající část sezony nastavili jasné cíle pro hráče a celý tým,“ připomněl Marek.

„Kenovi Scalabronimu, který zůstane prvním trenérem v klubové historii se ziskem trofeje v evropském poháru, chceme poděkovat za jeho téměř dvouleté působení v pardubickém klubu v nelehké covidové době a do budoucna mu přejeme mu hodně úspěchů,“ dodal klubový manažer.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x