Asi mám talent na jazyky, usmívá se Soufiane Dramé

26. červen 2022  Josef Pešout  Sport  1415 zobrazení  448 slov

Na hřišti z něj čiší přehled při organizaci hry obrany, při rozhovorech po zápasech pak zaujme perfektní češtinou. Fotbalista Soufiane Dramé, který se narodil ve Francii a má také pas Mali, se stal novou posilou prvoligového celku FK Teplice. Na sever Čech se přesunul z opačného konce republiky po působení v MFK Karviná.

Fotbalista Soufiane Dramé v Teplicích. Foto MEDIASHOWFotbalista Soufiane Dramé v Teplicích. Foto MEDIASHOW

První otázka je nasnadě. Jak to, že tak skvěle zvládáte češtinu?

Reklama

Asi mám talent na jazyky. Umím taky francouzsky, anglicky, španělsky, částečně i arabsky. A rovněž ovládám samozřejmě jazyk, kterým se mluví v Mali. Češtinu jsem se naučil během prvního roku ve Slovácku v Uherském Hradišti. Po půl roce jsem začal rozumět, po roce pak i mluvit.

Jak dlouho jste v České republice?

Šest let. Kromě Slovácka jsem hrál za Vtkovice, Příbram a zakotvil jsem v Karviné.

S ní jste zažil na jaře sestup z první ligy. Jak to berete?

Minulá sezona byla těžká, náročná. Pořád jsme se pohybovali na konci tabulky. Měli jsme smůlu. Řadu zápasů jsme prohráli gólem v posledních minutách. Dva roky jsme hráli jen o záchranu, předchozí sezony byly klidnější. I letos jsme se snažili, ale takové složité období jsem předtím nezažil.

Uvažoval jste po skončení angažmá v Karviné i o jiných klubech, než o Teplicích?

Nějaký zájem jsem evidoval z Francie, ze Švýcarska, ale nakonec jsem v Teplicích. Doufám, že budu pravidelně hrát. Výhodou je, že umím česky a mohu dirigovat obranu. Od prvního dne, co jsem tady, mě nabádají, abych mluvil i na tréninku.

Ve fotbalových Teplicích to před sedmi lety zkoušel i váš bratr Mahamadou Dramé.

Vím, že tady působil. A pak šel jinam. Momentálně hraje ve Francii. Říkal jsem mu, že jdu do Teplic, což mi také dporučil. Možná se za mnou přijede do Teplic podívat.

Ve Zlíně aktuálně nastupuje Youba Dramé. Co vás spojuje?

To je bratranec. Hráli jsme už proti sobě, když jsem byl v Karviné. Dával hezké góly, ale při zápasech jsme si nic nedarovali. Mým úkolem bylo, abychom od něj branky nedostali (úsměv).

Není bez zajímavosti, že i Youba Dramé poznal fotbal na severu Čech, jako vy teď a dříve váš bratr.

Ano, Youba Dramé hrál za Ústí nad Labem ve druhé lize, a pak odešel do Zlína, kde je dosud.


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 2.86 hvězdiček / Hodnoceno: 7x