Basketbalisté Opavy zatím zvládají v NBL lize roli favorita

21. listopad 2023  Josef Pešout  Sport  307 zobrazení  444 slov

Basketbalisté BK Opava vystupují v probíhající ligové sezoně v roli obhájce mistrovského titulu. Je proto jasné, že každý soupeř se chce na ně vytáhnout. Opavští svou pozici ostře sledovaného týmu ale zatím zvládají a figurují v popředí tabulky.

Ilustrační snímek je ze zápasu basketbalistů Opavy v Ústí nad Labem (druhá polovina listopadu 2023). Foto MEDIASHOWIlustrační snímek je ze zápasu basketbalistů Opavy v Ústí nad Labem (druhá polovina listopadu 2023). Foto MEDIASHOW

Po triumfu často přichází útlum, ale Opavě se daří navazovat na předešlý ročník.

Reklama

„Myslím, že uspokojení v hlavách hráčů nenastalo. Máme zkušený tým na to, abychom věděli, že obhajoba je daleko těžší než předchozí boj o první místo. Hrajeme tři soutěže, kromě domácí ligy i Ligu mistrů a Český pohár. Skloubit tři různé formáty je náročné na koncentraci, fyzickou, ale i psychickou kondici,“ uvažuje trenér Petr Czudek.

Velkou komplikací se může jevit absence kapitána a rozehrávače Jakuba Šiřiny, který se zranil při zápase Ligy mistrů v litevském Vilniusu.

„Poprvé jsme bez něj nastoupili v ligovém utkání na palubovce Ústí nad Labem. A doufali jsme, že se tým semkne, což se potvrdilo. Prapor zvedl Radovan Kouřil, který hrál fantasticky, zaznamenal 31 bodů, dával důležité koše. To byl hlavní klíč našeho úspěchu,“ podotkl Czudek.

Kouč zvýrazňuje postavení Šiřiny v týmu, současně vyzdvihuje kolektivní přístup družstva.

„Jakub Šiřina je lídr, ústřední postava a motor týmu s kapitánským céčkem. Na druhou stranu ale máme široký kádr. A tudíž dostatek hráčů, abychom se dokázali vyrovnat s okolnostmi, které basketbal provázejí,“ pravil Czudek s nadhledem.

V Opavě si nestěžují na nabitý program.

„Kluci se po titulu těšili na Ligu mistrů a už máme za sebou tři zápasy. A chystáme se na další trojici utkání v rámci rozlosování naší skupiny. S tím je spojeno i cestování, ale mezinárodní duely během sezony absolvují i další ligové týmy,“ dodal Czudek.

SOUVISEJÍCÍ: Ústečtí basketbalisté mají formu a drží druhé místo v NBL lize

Kooperativa NBL - více info ze soutěže na MEDIASHOW.cz

Česká basketbalová liga se jmenuje Kooperativa Národní basketbalová liga (NBL). Základní část v sezóně 2023/2024 probíhá do 30.1.2024. Poté následuje play-off.

Basketbalová soutěž NBL je zdarma k vidění na ČT Sport a na internetové televizi TV COM.

SOUVISEJÍCÍ: Všechny články o Kooperativě NBL na jednom místě

Zdroj: autorský text


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 4x