Basketbalisté vstupují v Praze do mistrovství Evropy

1. září 2022  Redakce   Sport  1123 zobrazení  303 slov

I s lídrem Tomášem Satoranským v kádru vstoupí čeští basketbalisté do mistrovství Evropy v pražské O2 areně a v pátek 2. září boje ve skupině D zahájí od 17:30 proti Polsku.

O2 Arena v Praze je připravena na mistrovství Evropy basketbalistů. Foto MEDIASHOWO2 Arena v Praze je připravena na mistrovství Evropy basketbalistů. Foto MEDIASHOW

Hned v sobotu ve stejný čas svěřence trenéra Ronena Ginzburga čeká duel s favorizovaným Srbskem. Uvedl to web ČTK.

Reklama

Zapojení Satoranského po dvoutýdenním léčení pravého kotníku je zatím v úvodních duelech nejisté.

V úvodu ME chtějí Češi zabrat po čtyřech prohrách v přípravě za sebou včetně sobotní kvalifikace mistrovství světa v Chomutově proti Maďarsku.

"Rozhodně nás ale nečeká jednoduchý soupeř. Poláci mají zajímavý mix hráčů včetně Ponitky a Slaughtera. Mají i další hráče, ale tihle budou tvořit hru a brát si nejvíc střel. Nějakou taktiku na ně máme, ale je to spíš o nás, co se týče toho, s jakou energií nastoupíme," řekl médiím asistent trenéra Luboš Bartoň.

"Určitě řešíme hlavně obranu a abychom udrželi co nejčerstvější lidi na hřišti, a to hlavně na perimetru, protože tam jsme byli krátcí a to nás nejvíc trápí. Takže doufejme, že s větší rotací teď tyhle problémy nebudou," dodal Bartoň.

"Každý zápas je samotná epizoda. Jejich tým je taky trošku jiný. Ponitka má mnohem větší roli, není Waczyňski, který býval opora," podotkl asistent trenéra.

"Možná tým Poláků není nejvíc talentovaný, ale rozhodně to je tvrdý tým, který může dělat problémy komukoliv. Na jejich zvláštní obrany se můžeme někde nachytat,“ mínil ještě Bartoň ve vyjádření pro novináře.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x