Budějovický útočník Brandner má střeleckou formu

14. prosinec 2020  Redakce   Sport  564 zobrazení  348 slov

Pět zápasů v řadě bez prohry. Takhle lichotivou bilanci mají na svém kontě fotbalisté Dynama České Budějovice v první lize.

Fotbalový stadion v Českých Budějovicích. Foto: MediaShow.czFotbalový stadion v Českých Budějovicích. Foto: MediaShow.cz

Během příznivé série senzačně vyhráli v Praze nad Spartou 4:2, nebo remizovali doma s Plzní 0:0.

Reklama

Výbornou střeleckou formu prokazuje útočník Patrik Brandner, který se prosadil i proti Karviné. Byl to pro něj pátý střelecký úspěch ve zmíněné pětizápasové šňůře.

Právě Brandner naznačil ambice, že by se mohl stát kanonýrem v rámci celé ligy. Už loni zaznamenal za Dynamo České Budějovice pět branek, nyní tento počet nastřádal za krátkou dobu.

V minulé sezoně byl nejlepším budějovickým střelcem s devíti góly Ivan Schranz, který v létě přestoupil do Jablonce. A Brandner by rád přebral v jihočeských barvách jeho roli.

„Útočníci, ale i ostatní hráči potřebují při zakončení i dávku štěstí. Proti Karviné jsme se mohli prosadit vícekrát, jenže tentokrát musíme brát i jeden bod. Klukům nemám co vytknout,“
uvedl budějovický trenér David Horejš při on-line tiskové konferenci.

Z patnácti možných bodů Jihočeši ve zmíněném údobí sezony získali jedenáct. Byť v minulém kole doma uhráli „jen“ nerozhodný výsledek s Karvinou (1:1), trenér David Horejš dával najevo spokojenost.

„Přijel k nám velmi kvalitní soupeř, který předtím vyhrál v Plzni. Karviná potvrdila svou formu i v Budějovicích,“ mínil Horejš.

Přiznal, že ho trošku zaskočil brzy inkasovaný gól. „Opravdu mě na na chvíli zamrazilo. Ale pak jsme hráli velice dobře a soupeře jsme zatlačili.  Měli jsme možnosti ke skórování, abychom pokračovali ve svém způsobu hry. Druhá půle byla v naší režii,“ uvažoval Horejš.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x