Byla to výborná propagace českého basketbalu, říká manažer Tomáš Hrubý o ME

15. září 2022  Josef Pešout  Sport  1139 zobrazení  442 slov

Český mužský basketbal má za sebou účast na mistrovství Evropy. Zápasy ve skupině v Praze přilákaly do hlediště 02 Areny skvělý divácký zájem. A našli se i čeští odborníci a fanoušci, kteří nechyběli ani při osmifinálových bojích v Berlíně.

Generální manažer Tomáš Hrubý. Foto MEDIASHOWGenerální manažer Tomáš Hrubý. Foto MEDIASHOW

Hodně času strávil sledováním evropského šampionátu například generální manažer ústeckého klubu Tomáš Hrubý, což potvrdil i v rozhovoru pro MEDIASHOW.

Reklama

Jak hodnotíte vystoupení českého národního týmu?

Především musím konstatovat, že díky evropskému mistrovství v Praze i Berlíně se basketbal dostal do povědomí širší veřejnosti. Prakticky deset dní vévodil šampionát sportovnímu dění v Česku, což beru jako výbornou propagaci a velké plus pro basketbalové prostředí. Samozřejmě jsem viděl utkání v pražské 02 Areně a jel jsem i do Berlína. Celkově si myslím, že národní tým mohl získat o jednu výhru víc. A asi to tak vnímali i trenéři a samotní hráči.

Co vás vedlo k cestě na osmifinále do Německa?

Za prvé mě to baví. Byl jsem už v roce 2019 i na mistrovství světa v Číně. Určitě bych se vydal i na olympiádu do Tokia v roce 2021, ale kovid to znemožnil. Nyní jsem považoval za samozřejmost podpořit reprezentaci na mistrovství Evropy. Byl by hřích, kdybych do Berlína nejel. Kromě zápasu Česko-Řecko jsem tam viděl i duel Srbsko-Itálie.

Jaký máte vztah k české reprezentaci?

Prakticky všechny hráče znám z pozice manažera osobně včetně Tomáše Satoranského. Ondra Balvín je navíc odchovancem ústeckého basketbalu. S řadou reprezentantů jsem se potkával i při vyhlášení Basketbalisty roku. A většinu kluků jsem pochopitelně sledoval i v české lize, třeba Hruban, Bohačík, Peterka, Kříž i další reprezentanti hráli dlouhá léta za Nymburk.

Co říkáte na to, že převážná část členů základního kádru národního týmu působí v zahraničí?

Pro ně je dobře, že mají angažmá v jiných ligách, než v české. A to z pohledu získávání zkušeností i směrem k reprezentaci. Pro špičkové hráče je důležité, aby byli vidět v dobrých soutěžích. Z druhé strany je ale škoda pro českou ligu, když z ní odcházejí osobnosti do ciziny. Takže tohle téma je takříkajíc dvousečné, ale taková je realita.


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 4.2 hvězdiček / Hodnoceno: 5x