Bývalý reprezentant David Jarolím je novým trenérem fotbalistů Ústí nad Labem

6. leden 2021  Redakce   Sport  640 zobrazení  498 slov

Bývalý český fotbalový reprezentant David Jarolím v Ústí nad Labem podepsal trenérskou smlouvu s tamním druholigovým klubem a stává se novým koučem severočeského celku, na jehož lavičce nahradí Jiřího Jarošíka.

Trenér David Jarolím. Foto fkustiTrenér David Jarolím. Foto fkusti

„Od trenéra Davida Jarolíma si slibujeme pokračování v klubové filozofii práce s mladými hráči a začleňování ústeckých odchovanců do A týmu. To je pro nás zásadní a jsem rád, že na tom máme širokou shodu v celém sportovním úseku včetně nového trenéra a že v tom máme podporu i od pana Hory, majitele klubu,“ uvedl ředitel ústeckého fotbalového klubu Václav Kožíšek.

Reklama

David Jarolím, odchovanec pražské Slavie, strávil svou hráčskou kariéru především v německé bundeslize.

V dresech Bayernu Mnichov, kde získal dva německé tituly, v Norimberku, a pak zejména v Hamburku, kde strávil deset let a stal se i kapitánem mužstva, odehrál celkem více než tři sta zápasů. Hráčskou kariéru ukončil v české lize v dresu FK Mladá Boleslav v roce 2014.

Za českou reprezentaci odehrál David Jarolím v letech 2005-2010 celkem 29 utkání a zúčastnil se s ní MS 2006 a Eura 2008.

Po skončení hráčské kariéry se věnoval studiu trenérské licence a zahájil trenérskou činnost. Nejprve začínal u A týmu FK Mladá Boleslav jako sportovní ředitel asistent trenéra u svého otce Karla Jarolíma, bývalého trenéra národního týmu, poté působil už jako hlavní trenér u týmu Olympia Radotín v ČFL a následně pak u týmu U19 Slavoje Vyšehrad.

„Jsem rád, že jsme dotáhli jednání k dohodě. Od počátku jsme si rozuměli a jednání šlo hladce. Mám z toho dobrý pocit. Důležité je, že máme společnou sportovní strategii. V Ústí je dobře nastavena práce s mladými hráči, kteří spolu se zkušenou osou týmu tvoří ambiciózní celek, a této filozofie se určitě budeme držet,“ uvedl David Jarolím.

V současné době tak působí na české fotbalové scéně hned rodinná trojice Jarolímů. Zkušený Karel Jarolím je hlavním trenérem prvoligové Mladé Boleslavi, kde v roli jednoho z jeho asistentů nově pracuje i jeho syn a tudíž i Davidův bratr Lukáš Jarolím, rovněž bývalý dlouholetý fotbalista.

Bratrancem Davida a Lukáše Jarolímových je další někdejší fotbalista Marek Jarolím, který působil v pražské Spartě, v Plzni, Mladé Boleslavi, pražské Slavii, Jablonci, Liberci, Teplicich, Bohemians Praha 1905 a v dalších klubech včetně Číny a Řecka. Rovněž se po skončení kariéry dal na trenérskou dráhu a momentálně je hlavním koučem Slavie Praha B.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4.25 hvězdiček / Hodnoceno: 4x