České tenistky chtějí v Poháru BJ Kingové využít domácí prostředí

31. říjen 2021  Redakce   Sport  320 zobrazení  331 slov

České tenistky vyhrály dřívější Fed Cup od roku 2011 šestkrát a přidat další triumf touží nyní v soutěži nově zvané mistrovství světa družstev a v jiném systému. V boji o Pohár Billie Jean Kingové chtějí v Praze využít domácí prostředí.

O2 Arena v Praze je dějištěm tenisového Poháru BJ Kingové ženských družstev. Foto MEDIASHOWO2 Arena v Praze je dějištěm tenisového Poháru BJ Kingové ženských družstev. Foto MEDIASHOW

Češky vstoupí do skupiny D v pondělí 1. listopadu soubojem s Němkami.

"Doufám, že přijde co nejvíc diváků. V téhle době to určitě není jednoduché, ale bylo by skvělý, kdyby halu zaplnili co nejvíce," přál si nehrající kapitán Petr Pála na oficiální tiskové konferenci.

Z dvanáctitisícové kapacity O2 areny bylo podle pořadatelů v sobotu aktuálně prodáno šedesát procent lístků. "Rád bych lidi pozval, protože zápasy určitě budou stát za to," řekl Pála.

"Věřím, že se s tím popereme dobře a navážeme na úžasnou éru, která tady byla před námi," řekla vítězka Roland Garros a také světová čtyřka žebříčku čtyřhry Krejčíková, kterou doplňují stříbrná olympijská medailistka Markéta Vondroušová, životní sezonu hrající Tereza Martincová, Kateřina Siniaková, která vyhrála s Krejčíkovou v Tokiu zlato v deblu, a Lucie Hradecká.

V předchozích šesti úspěšných finále se trenéru Pálovi prostřídalo devět tenistek a nyní má prakticky nový tým.

"Ale vždycky přišly další a další vynikající hráčky, to je výhoda. Určitě patříme k favoritům, což je i výsada a značí to, že zase máme skvělé holky," konstatoval Pála.

Krejčíkovou čeká premiéra ve dvouhře v soutěži, světová pětatřicítka Vondroušová má odehrané čtyři zápasy. Zkušenosti ale mají odkud čerpat. Hradecká získala ve čtyřhře vítězný bod ve finále v Rusku 2011 a Siniaková získala ten rozhodující proti USA před třemi lety v Praze.

Autor: Redakce