Českou fotbalovou reprezentaci do 21 let povede trenér Jan Suchopárek

6. srpen 2021  Redakce   Sport  1033 zobrazení  339 slov

Novým trenérem české fotbalové jednadvacítky se stal Jan Suchopárek, který předtím vedl národní tým do 18 let. Jednapadesátiletý vicemistr Evropy z roku 1996 nahradil Karla Krejčího, jenž po minulém cyklu a evropském šampionátu skončil.

Trenér Jan Suchopárek. Foto Archiv MediashowTrenér Jan Suchopárek. Foto Archiv Mediashow

Suchopárka do funkce jmenoval výkonný výbor Fotbalové asociace ČR na návrh předsedy Petra Fouska.

Reklama

"V éteru cirkulovala celá řada jmen, ale pro mě byl od začátku jasným kandidátem Jan Suchopárek. Jednání se vyvíjela velice rychle. Jsem rád, že nabídku přijal. Nepochybuji o jeho odbornosti a že mužstvu má co dát. V předchozím období trénoval některé české reprezentace, s kterými dosáhl úspěchů. Nejen výsledkových, ale i herním projevem," řekl na tiskové konferenci Fousek.

Suchopárkovým cílem je postup na příští mistrovství Evropy, do kvalifikace vstoupí v září.

"Jsem rád, že jsem nabídku mohl přijmout a že výkonný výbor schválil nejen mou funkci, ale i celý realizační tým, který jsem si měl možnost složit sám. Ne vždy se to stává," řekl Suchopárek.

Jeho asistentem bude Michal Horňák, trenérem brankářů další vicemistr Evropy z roku 1996 Petr Kouba. Suchopárek vedle osmnáctky v minulosti trénoval i reprezentační devatenáctku. U týmu do 21 let už dříve působil jako asistent a v několika zápasech vedl mužstvo i jako hlavní kouč. Smlouvu podepsal do konce nadcházejícího kvalifikačního cyklu.

"Věřím, že mužstvo dovedeme co nejdál. Cílem je postup na mistrovství Evropy. Základ týmu by měl tvořit ročník 2000. Uspěl tím, že v roce 2019 postoupil na mistrovství devatenáctek do Arménie, kde ale ve skupině získal jediný bod. Věřím, že se nám povede tuhle napůl úspěšnou epizodu vylepšit," dodal Suchopárek, který v minulosti působil také jako asistent tehdejšího hlavního trenéra Luboše Kozla v pražské Dukle.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 8x