David Lischka se po příchodu z pražské Sparty uvedl v Baníku Ostrava dvěma góly

2. srpen 2021  Redakce   Sport  941 zobrazení  499 slov

O pořádný rozruch se v úvodní fázi nového ročníku první ligy postarali fotbalisté Baníku Ostrava. A to díky vítězství ve druhém kole nad Zlínem (5:1). Hvězdou zápasu byl stoper David Lischka, který vstřelil dva góly.

Městský stadion v Ostravě. Foto Archiv MediashowMěstský stadion v Ostravě. Foto Archiv Mediashow

Odchovanec ostravského fotbalu si dal skvělým výkonem a především střeleckou produktivitou dárek ke čtyřiadvacátým narozeninám, jež má v polovině srpna.

Reklama

Lischka se na počátku kariéry dostal z mládežnických týmů Baníku Ostrava přes Hlučín do Jablonce. Zkušenostní sbíral na hostování ve Varnsdorfu, Karviné i půlročním angažmá v „domovském“ ostravském klubu. Po návratu do Jablonce se stal pevnou součástí severočeského týmu, za který si zahrál i v Evropské lize.

V Jablonci si ho vyhlédla pražská Sparta, přičemž Lischkův vzestup přibrzdily zdravotní problémy. Po uzdravení se přece jen dočkal místa i v sestavě letenského celku. V poslední době ale nehrál a v létě zamířil na roční hostování do Baníku Ostrava. Lischka zaujal místo ve středu obranné řady a dosud odehrál oba podzimní zápasy. Za Baník v této sezoně debutoval shodou okolností v Jablonci, poté se blýskl v duelu se Zlínem.

„Zápas jsem si užil. Tajně jsem doufal, že by to mohlo takhle dopadnout. Už v Jablonci jsme podali dobrý výkon a chtěli jsme se od něj odrazit,“ líčil Lischka v nahrávce pro média.Fakt, že vstřelil dva góly, bral s nadhledem. „Byl bych rád i za jeden. A že byly hned dva, to je bonus. Prostě se všechno sešlo,“ liboval si.

Vůbec poprvé v ligové kariéře zaznamenal dvě trefy v jednom utkání.

„Předtím jsem se prosadil naposledy ještě v Jablonci, ale to bylo po jednom gólu¨v utkání, celkově jsem měl čtyři. Takže už jich je v součtu s Baníkem šest,“ shrnul Lischka svoji bilanci.

V Baníku si od něj slibují, že by měl nahradit Patrizia Stronatiho, který odešel do maďarské ligy.

"Vím, že Patrizio tady zanechal výraznou stopu. Přišel jsem v době, kdy jsem půl roku nehrál. A nevěděl jsem, co mohu od sebe očekávat. Zatím to vychází a doufám, že v tom budu pokračovat,“ dodal Lischka.

Kromě něj Baník Ostrava představil v ligových zápasech další nové hráče Slovenský útočník Ladislav Almási se uvedl gólem do sítě Zlína. Záložník Lukáš Budínský a útočník Jiří Klíma přišli z Mladé Boleslavi. Další ofenzivní hráč Roman Potočný se vrátil z hostování ve Zlíně.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x