Do elitní Ligy mistrů jdeme s odhodláním, říká trenér Novák

30. listopad 2020  Redakce   Sport  1423 zobrazení  541 slov

Český volejbal má znovu zastoupení v elitní Lize mistrů. A to díky VK Karlovarsko.

Trenér Jiří Novák. Foto: MediaShow.czTrenér Jiří Novák. Foto: MediaShow.cz

Po dvou letech nastoupí západočeský tým v nejprestižnější evropské klubové soutěži.

Při své premiéře v Lize mistrů nezískali ani set, to chtějí teď proti favoritům změnit. "Jdeme do toho s odhodláním, ale až na místě nám to nastaví zrcadlo," poznamenal před odjezdem na turnaj do Trenta trenér Jiří Novák na klubovém webu.

Reklama

Tým Karlovarska ukázal v posledních týdnech po restartu domácí extraligy dobrou připravenost a počítá jen výhry. Na střetnutí s mužstvy Friedrichshafenu, Trenta a Novosibirsku mu musí stačit jen tři ligové zápasy.

„Máme něco odehráno v české lize, ale evropská scéna je vždycky docela krok do neznáma," ví kouč Novák, který sám odehrál v pohárové Evropě desítky zápasů. S týmem Paris Volley dokonce vyhrál Ligu mistrů, což považuje ve své hráčské kariéře za jeden z největších úspěchů na klubové úrovni.

„Už je to dávno, co jsem působil ve Francii. A  jsem rád, že jsem si mohl vyzkoušet Ligu mistrů i jako trenér českého klubového týmu při minulé účasti Karlovarska v této soutěži. I letos to bude pro náš tým výjimečná záležitost,“ míní Novák.

Pro karlovarského kouče  to je vítaná konfrontace s mezinárodním volejbalem i z toho důvodu, že v současnosti je dokonce hlavním trenérem české mužské reprezentace.


V Lize mistrů v Trentu nastoupí Karlovarsko bez elitního nahrávače a kapitána Lukáše Ticháčka, kterého na hřiště nepustí svalové zranění. V posledních extraligových zápasech za něho zaskočil druhý nahrávač Martin Kočka. „Ta nepříjemná věc, která nás potkala, nám ukázala další cestu, tým se neuvěřitelně semknul," kvitoval Novák.

Klub zároveň narychlo angažoval nizozemského reprezentanta Wessela Keeminka. „Za prvé jsme nemohli odjet na tak těžký turnaj s jediným nahrávačem a za druhé, kdyby Martin Kočka ještě vypadl, byla by to ostuda naše, ale i českého volejbalu. Udělali jsme všechno pro to, abychom byli konkurenceschopní,“ komentoval Novák příchod posily.

Keemink absolvoval s týmem několik tréninků a na jeden set si vyzkoušel souhru se spoluhráči v posledním ligovém utkání. V Lize mistrů bude stát proti vysokým a silovějším hráčům.

Všechny tři zápasy volejbalistů Karlovarska z turnaje v Trentu vysílá od úterý do čtvrtka program ČT sport.

Liga mistrů 2020/21 - turnaj v Trentu:


Úterý 1. prosince (19:30): Karlovarsko - Friedrichshafen, středa 2. prosince (19:30): Karlovarsko - Trento, čtvrtek 3. prosince (19:30): Karlovarsko – Novosibirsk.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 3x