Dobrých střelců máme hodně, kvitoval trenér Bílek postup Plzně

13. srpen 2021  Redakce   Sport  1261 zobrazení  309 slov

Fotbalisté Viktorie Plzeň zvládli dramatickou odvetu 3. předkola Evropské konferenční ligy s The New Saints a po penaltách postoupili do závěrečné fáze play off. Na trenérovi Michalu Bílkovi byla znát velká úleva, že se Západočeši mohou pokusit o účast v základní skupině této soutěže!

Ze stadionu Viktorie Plzeň. Foto MediashowZe stadionu Viktorie Plzeň. Foto Mediashow

"My jsme tak průběžně kopali penalty na tréninku. Po jeho skončení si vždycky hráči vzali míče a pilovali to. Věděl jsem, že dobrých střelců máme hodně a věřil tomu, že je budeme proměňovat," řekl Bílek na on-line tiskové konferenci.

Reklama

Kouč věřil v úspěšný rozstřel, protože určení hráči Viktorie na tréninku pokutové kopy s jistotou proměňovali. Západočeši domácím vítězstvím 3:1 dotáhli úvodní ztrátu 2:4 z Cardiffu a při premiérových pohárových penaltách zvítězili 4:1.

Plzeňští exekutoři byli stoprocentní a brankáře Paula Harrisona postupně překonali Jean-David Beauguel, Pavel Bucha, Tomáš Chorý i Miroslav Káčer. Domácí gólman Aleš Hruška vyrazil pokus Chrise Marriotta, jeho spoluhráč Leo Smith vystřelil vedle a penaltu z hráčů TNS proměnil jen Daniel Redmond.Vytipované exekutory ještě pro jistotu osobně obešel a promluvil s nimi.

"Nechtěl jsem, abych někomu řekl, že půjde kopat, a on se na to třeba necítil, že toho měl plné zuby nebo si nevěřil. Šli hráči, kteří si věřili, a ti to výborně zvládli," prohlásil Bílek.

Podle Hrušky byli velšští outsideři při penaltovém rozstřelu nečitelní.

"Pár penalt jsme viděli, ale většina hráčů vystřídala, takže do rozstřelu ani nešli ti, kteří někdy za ten tým kopali. V tom to bylo složitější, nebylo z čeho brát," přiznal pětatřicetiletý brankář.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.75 hvězdiček / Hodnoceno: 4x