Druhý Jablonec vstoupil v polovině ledna skvěle i do ligového

16. leden 2021  Redakce   Sport  626 zobrazení  421 slov

Fantastický vstup do „jara“. Jinak snad ani nelze nazvat vystoupení fotbalistů FK Jablonec v polovině ledna v prestižním severočeském derby v Teplicích.

Z Jablonce. Foto Archiv MediaShow.czZ Jablonce. Foto Archiv MediaShow.cz

První liga se znovu rozběhla po třiadvacetidenní přestávce, ale jakoby tato zimní pauza nebyla na jabloneckém týmu vůbec znát.

Reklama

Jestliže se ještě koncem prosince polemizovalo o tom, zda se Jablonci podaří navázat na závěr podzimu, pak výhra v Teplicích 5:0 předčila asi i z pohledu vedení klubu a hráčů zcela očekávání.

Výkon, kvalita hry a sebevědomý projev jen potvrdily, že jablonecký celek figuruje na druhém místě tabulky hned za pražskou Slavií naprosto oprávněně. Dokonce se vyskytly i úvahy, že by Jablonec při zachování současné formy a pohody mohl ohrožovat i lídra soutěže.

„Jestli jsme se přihlásili do boje o titul? Slavia je se svým rozpočtem dominantní, my chceme dělat lidem i sobě radost. Jaro, které odstartovalo v zimním hávu, bude ještě hodně dlouhé,“ poznamenal jablonecký trenér Petr Rada na pozápasové on-line tiskové konferenci v Teplicích.

Pro jabloneckého kouče i některé jeho svěřence byl zápas na teplickém stadionu pikantní, protože v tamním klubu nějaký čas působili. A například Jan Krob a Robert Hrubý, kteří v minulosti mj. hájili i teplické barvy, se prosadili střelecky.

„Všichni hráči odvedli kvalitní, sebevědomý výkon. Rozhodla už druhá branka,“ mínil Rada, který si cenil nejen vítězství 5:0, ale i týmového pojetí.

„Už během krátké přípravy jsem si všiml, že hráči jsou na fotbal natěšení. V Jablonci jsme trénovali na umělé trávě, jiné možnosti ani nejsou. Na tvrdší zimní podmínky jsme však zvyklí, takže to beru jako realitu,“ konstatoval Rada.

Jablonečtí se museli na úvod „jara“ obejít bez zraněných kanonýra Schranze a Kubisty. Na rozdíl od jiných klubů nedošlo v Jablonci tentokrát k razantním hráčským změnám. Hostování ukončil Ladra, který se vrátil do Mladé Boleslavi. Útočník Čvančara byl uvolněn na hostování do Opavy. Do ligového kádru byl zařazen záložník Smejkal z druholigové Jihlavy.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x