Extraligový mistr se vrátil z ciziny domů a hraje ve druhé hokejové lize

15. říjen 2023  Josef Pešout  Sport  344 zobrazení  390 slov

Hned tři hokejisté, kteří se podíleli na mistrovském titulu HC Litvínov v extralize v roce 2015 a patřili dlouhá léta k oporám týmu, působí momentálně v severočeských klubech druhé hokejové ligy. Zatímco už loni hráli útočníci Viktor Hübl a František Lukeš za Chomutov, od letošního léta nastupuje obránce Karel Kubát za Slovan Ústí nad Labem. Zkušený bek se vrátil do města, odkud pochází a kde je doma. Kubát se se svými dojmy svěřil v rozhovoru.

Hokejisté Slovanu Ústí nad Labem se po zápase zdraví se svými fanoušky (září 2023). Foto MEDIASHOWHokejisté Slovanu Ústí nad Labem se po zápase zdraví se svými fanoušky (září 2023). Foto MEDIASHOW

Napadlo by vás ještě před několika týdny, že se potkáte se svými bývalými spoluhráči v roli soupeře zrovna na druholigovém ledě?

Reklama

Určitě ne. V extra kontaktu nejsme, ale viděli jsme se na litvínovské exhibici v srpnu. A netušil jsem, že si zanedlouho zahrajeme proti sobě. Věřím, že nás Viktor Hübl a František Lukeš nebudou moc motat při duelu Ústí s Chomutovem. Myslím, že oba by mohli díky svým výkonům ještě loni klidně být v Litvínově.

Když jsme u vašich spoluhráčů z litvínovské éry, máte přehled, kde například někteří z nich působí?

Obránci Tomáš Pavelka a Filip Pavlík jsou v Hradci Králové, útočníci Robin Hanzl ve Švédsku, Martin Hanzl v Českých Budějovicích, Lukáš Válek a Ondřej Jurčík momentálně právě v Litvínově.

Je vám pětatřicet let. Uvažujete znovu o extralize?

Asi je to uzavřená kapitola, ale může se stát cokoliv. Zřejmě jsem moc starý a v extralize netáhnu. Ligu sleduji jen po očku a výsledky. V Litvínově prakticky nikoho neznám a fandit mohu jen Válkovi s Jurčíkem.

V kariéře jste okusil i angažmá v pražské Spartě…

Občas si volám s útočníkem Miroslavem Formanem, ale jinak tam taky nikoho neznám.

V posledních letech jste poznával hokej v zahraničí. Kde jste všude hrál?

Naposledy jsem byl dva roky v Rumunsku, kde jsem byl v týmu, který startoval souběžně v rumunské a maďarské lize. Předtím jsem působil na Slovensku. Ve Zvolenu mě trénoval Andrej Podkonický a zkoušel jsem to i ve Spišské Nové Vsi, kde dělal manažera Rapáč, se kterým jsem hrál Litvínově. A v Polsku jsem nastupoval za Podhale Nowy Targ.


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 4x