Fotbalisté Liberce pod novým trenérem Kozlem počtvrté vyhráli

31. říjen 2021  Redakce   Sport  1392 zobrazení  308 slov

Fotbalový trenér Luboš Kozel se po únorovém odvolání z lavičky Baníku Ostrava vrátil do první ligy znovu v průběhu září, kdy jej angažoval Slovan Liberec. Nový kouč si společně s realizačním týmem vytyčili za cíl únik z nejspodnějších pater ligové tabulky. Zatím se to mužstvu od Ještědu daří.

Fotbalisté Liberce (v bílém) při zápase v Teplicích. Foto MEDIASHOWFotbalisté Liberce (v bílém) při zápase v Teplicích. Foto MEDIASHOW

Kozel, který nahradil Pavla Hoftycha, v sedmi odkoučovaných zápasech přivedl liberecký celek ke čtyřem vítězstvím, jedné remíze a Slovan za tu dobu prohrál jen dvakrát. Celkově má soutěž za sebou třináct kol.

Reklama

„Před utkáním v Teplicích jse hráčům říkal, že hrajeme proti mužstvu, které je v tabulce pod námi. To předtím nebylo, protože jsme nastupovali například proti Baníku Ostrava, pražské Slavii i Olomouci. V Teplicích jsme tedy byli papírovými favority. A mělo se ukázat, jak na tom jsme,“ uvedl Kozel na tiskovce po vítězství na teplickém stadionu 2:1.

„Cítili jsme šanci v případě plného zisku odskočit bodově od předposledního místa, což se podařilo. Herně velký rozdíl tam ale nebyl. Proto se musíme pořád držet při zemi a nachystat se na další zápas,“ mínil Kozel.

„Na to, abychom se uspokojili nějakým mírným vzestupem v tabulce, nemůžeme ani pomyslet. Do každého utkání musíme jít s pokorou,“ podotkl liberecký trenér.

Zatímco hra i výkony Slovanu Liberec se po trenérské změně postupně konsolidovaly, podobná rošáda v teplickém klubu dosud efekt nepřinesla. Tým po odvolání Radima Kučery prohrál všech pět soutěžních zápasů pod vedením nového kouče Jiřího Jarošíka. Konkrétně čtyři v lize (Slovácko, Plzeň, Hradec Králové, Liberec) a jeden v domácím poháru s pražskou Spartou.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 2.89 hvězdiček / Hodnoceno: 9x