Fotbalisté Mostu zareagovali na marketing ústeckého soka. Ten Stalingrad nedobyl

13. listopad 2023  Josef Pešout  Sport  329 zobrazení  538 slov

O napínavé dění na podzimních hřištích se postarali také fotbalisté FK Baník Most-Souš a FK Ústí nad Labem. Kluby z velkých severočeských měst, jejichž týmy hrály i v první a druhé lize, se pokoušejí o návrat do profesionálního fotbalu.

Fotbalisté FK Baník Most-Souš v kabině po zápase v Ústí nad Labem (první polovina listopadu 2023). Foto MEDIASHOWFotbalisté FK Baník Most-Souš v kabině po zápase v Ústí nad Labem (první polovina listopadu 2023). Foto MEDIASHOW

Oba celky mají za sebou polovinu třetí fotbalové ligy, která se hraje pod názvem ČFL. Mostečtí figurují na třetím místě, Ústečtí jsou za nimi na čtvrté pozici. Na závěr podzimu došlo na severočeské derby.

Reklama

„Zápas měl nasazení, typický souboj o důležité body. Ale hned řeknu, že na tak strašném terénu jsme ještě nehráli,“ komentoval trenér Mostu Miloš Sazima bezbrankovou remízu na ústeckém stadionu.

„Pro nás je Most Stalingrad. Není kam ustupovat; zemřít, nebo vyhrát!" prohlásil majitel ústeckého klubu Kubáň v týdnu ve videu na klubových sociálních sítích.

Na tento nezvyklý marketingový tah ústeckého šéfa zareagovali Mostečtí a po zápase si libovali, jak se jim to povedlo.

„Samozřejmě jsme zaznamenali, co prohlásil majitel Ústí. Snažil se namotivovat svůj tým, ale fotbal je jiná záležitost než sociální sítě,“ podotkl Sazima.

„Pokud se někdo sám pasuje do role absolutního favorita, musí očekávat, že se ostatní chtějí proti němu vytáhnout. Takhle jsme k tomu přistupovali i z pohledu Mostu,“ líčil Sazima.

Třetí místo Mostu je překvapením

„Musím říci, že pro všechny. I pro nás v klubu. Mužstvo má zdravé jádro, bojuje. A byli jsme za to odměněni umístěním po podzimní části. Pokaždé se snažíme vyvarovat zbytečných chyb a hrát jednoduše. Mohli jsme se opřít o útočníka Novotného, který dal sedm gólů. Tým na něj spoléhá,“ pokýval hlavou mostecký trenér.

V mosteckém klubu se mu podle jeho slov dobře pracuje.

„Už jsem to říkal v nějakém rozhovoru, že máme jedny z nejlepších podmínek v regionu Čech, kde jsem působil. Na Moravě to tak neznám,“ prohodil Sazima.

Jaká bude fotbalová zima?

„To je spíš otázka pro vedení klubu. Tedy, jaké úkoly dostaneme během zimní přestávky. Vše se bude odvíjet od případných změn v kádru,“ uvažuje trenér.

Skupinu B třetí ligy vede Slovan Velvary před SK Zápy. Za touto středočeskou dvojicí je Most.

„Na první místo máme dost velkou ztrátu, konkrétně osm bodů. Navíc celky v tabulce před námi disponují zkušenými kádry. Ale chtěli bychom je prohánět, jak jen to bude možné…,“ zakončil Sazima.

ČFL, MSFL (3. fotbalová liga) - více info o soutěži na MEDIASHOW.cz

Česká fotbalová liga (ČFL) a Moravskoslezská fotbalová liga (MSFL) jsou soutěže třetí fotbalové ligy. Vítězný tým z každé soutěže ČFL a MSFL postupuje do 2. fotbalové ligy.

Zdroj: autorský text


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 4.25 hvězdiček / Hodnoceno: 8x