Fotbalisté Viktorie Plzeň vedou ligu se čtyřbodovým náskokem

18. říjen 2021  Redakce   Sport  1312 zobrazení  299 slov

Deset vítězných zápasů v jedenácti kolech a první místo v tabulce se třiceti body. Taková je dosavadní bilance fotbalistů Viktorie Plzeň v podzimní sezoně. Západočeský celek vede se čtyřbodovým náskokem před pražskou Spartou.

Ze zápasu fotbalistů Plzně v Teplicích. Foto MEDIASHOWZe zápasu fotbalistů Plzně v Teplicích. Foto MEDIASHOW

Takhle vydařená úvodní fáze soutěže se od plzeňského celku vzhledem k silné konkurenci ostatních aspirantů na titul asi nečekala.

Reklama

.„Jsme rádi, že jsme na čele. Vyhrávat v soutěži, kdy se na náš tým každý soupeř pečlivě připravuje, protože jsme lídrem tabulky, není jednoduché. Ale síla v týmu je. Co nás ale maličko trápí, je herní stránka. Aby ty zápasy se soupeři, se kterými máme vyhrávat, nebyly tak hektické," poznamenal plzeňský trenér Michal Bílek v těchto intencích ve vyjádření pro média po vítězném zápase v Teplicích.

Plzeň zvítězila 1:0.

„Přijeli jsme do Teplic s tím, že chceme vyhrát. A to se povedlo. Teď nás bude čekat série velmi těžkých zápasů, kde se ukáže naše opravdová síla. Nejbližší soupeř je Jablonec, a i když nemá moc bodů, je to výborný tým,“ uvažoval Bílek.

Plzeňští v Teplicích splnili svůj cíl.

"Věděli jsme, že soupeř bude vzdorovat a bojovat o potřebné body. Není to tým, který úplně lehce přehrajete. Pod novým trenérem Jiřím Jarošíkem je u nich vidět zlepšení. Důležité ale je, že jsme uhráli vzadu nulu a dali gól. Mrzí mě, že jsme neproměnili další šance, protože závěr pak takový být nemusel,“ přemítal Michal Bílek.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.6 hvězdiček / Hodnoceno: 5x