Fotbalisty FK Teplice povede nový trenér Jiří Jarošík

28. září 2021  Redakce   Sport  1467 zobrazení  790 slov

Nový trenérský štáb, který převezme fotbalisty Teplic, už je určený a fanoušci žlutomodrých se mohou těšit na staré známé tváře. V realizačním týmu totiž budou dva bývalí vynikající hráči se vztahem ke Stínadlům - Jiří Jarošík a Tomáš Hunal.  

Trenér Jiří Jarošík (uprostřed) povede fotbalisty FK Teplice. Foto fkteplice.czTrenér Jiří Jarošík (uprostřed) povede fotbalisty FK Teplice. Foto fkteplice.cz

Hlavní trenérem bude Jiří Jarošík, který na Stínadlech strávil žákovskou část své kariéry, mimo jiné byl také u mistrovského titulu starších žáků v roce 1992, v tomto týmu byl jeho spoluhráčem například Michal Doležal.

Reklama

Od dorosteneckého věku pak přešel Jarošík do pražské Sparty, z které se posléze odrazil k zahraničním angažmá v CSKA Moskva, Chelsea, Birminghamu, Celticu Glasgow nebo Realu Zaragoza.

"Teplice teď nejsou v ideálním rozpoložení, ale rozhodně se téhle práce a téhle role nebojím. Všichni uděláme všechno pro to, aby Teplice byly někde jinde," plánuje nový kouč žlutomodrých.

Po konci aktivní kariéry se dal Jarošík na trenérskou dráhu, nejprve byl asistentem u sparťanského B mužstva, aby posléze zamířil jako asistent také do Liberce a Ružomberoku, kde pomáhal Davidu Holoubkovi. Následně byl jako hlavní trenér velmi úspěšný s Ústím nad Labem, odkud si ho vytáhl slovinský mistr NK Celje, jenže tamní angažmá se nevydařilo - a od léta tak vedl 1. SK Prostějov.

"Jiří Jarošík je velkou osobností českého fotbalu, má v sobě vítěznou mentalitu a získal jako hráč tituly v několika zemích, navíc strávil v Teplicích část své kariéry a pochází z našeho regionu. To jsou všechno atributy, které při naší volbě hrály velkou roli. Věříme, že se mu povede náš tým brzy nastartovat a zvednout ze dna ligové tabulky," říká ředitel FK Teplice Rudolf Řepka.

Asistentem Jiřího Jarošíka bude oblíbenec teplických fanoušků a bývalý nekompromisní stoper Tomáš Hunal, který s Jarošíkem spolupracoval také v Prostějově.

Hunal zanechal na Stínadlech výraznou stopu už při své hráčské kariéře, přišel sem z Viktorie Žižkov v létě 2002 a odcházel po čtyřech a půl letech na kontě s pohárovým primátem nebo třetím místem v lize.

"S Hunym nám to v Prostějově klapalo, velkým plusem je, že tu hrál a pro Teplice hodně udělal. Podobně jako byl řízný obránce, tak je řízný i trenér, takže na obránce bude pes," přibližuje nejbližšího spolupracovníka Jiří Jarošík.

Po odchodu z Teplic hrál Hunal ligu v Příbrami a v Českých Budějovicích, následně ještě zamířil do nižších soutěží do Tábora a do Prostějova. Právě v Prostějově začal i svou trenérskou dráhu mezi dospělými, když je zde od roku 2019 jako asistent trenéra.

"Tomáš Hunal je členem Klubu legend FORTUNA:LIGY, současně byl i důležitým článkem teplického týmu v památných pohárových bitvách nebo při výhře v českém poháru 2003. Nyní se sem vrací jako asistent trenéra a my věříme, že se mu bude v této roli dařit tak jako na hřišti," sděluje Rudolf Řepka.

Třetím do party v trenérském štábu bude trenér brankářů Petar Aleksijević, který s Jarošíkem rovněž působil na lavičce Prostějova. Srbský rodák přišel v létě 2003 z OFK Bělehrad do HFK Olomouc a v České republice působí až do této doby, po konci kariéry začal s trénováním a v Prostějově byl asistentem trenéra a trenérem brankářů od léta 2016.

"Děkujeme za vstřícná jednáni s vedením 1. SC Prostějov, jmenovitě Františkem Jurou, který umožnil Jirkovi Jarošíkovi a jeho realizačnímu týmu využít prvoligové nabídky a pro práci v Teplicích jej uvolnil," dodává závěrem Rudolf Řepka.

Trenéři Jarošík a Hunal nahradí u teplického áčka dosavadního kouče Radimu Kučeru a asistenta Josefa Dvorníka. Oba v severočeském klubu působili od prosince 2020, ale na lavičce kvůli neuspokojivým výsledkům mužstva vydrželi jen necelých deset měsíců.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.7 hvězdiček / Hodnoceno: 10x