Fotbalová Mladá Boleslav odvolala trenéra, Jozef Weber končí

7. prosinec 2020  Redakce   Sport  625 zobrazení  354 slov

Takřka tři roky působil fotbalový trenér Jozef Weber na lavičce prvoligového týmu Mladé Boleslavi. V pondělí 7. prosince byl však odvolán.

Trenér Jozef Weber. Foto: MediaShow.czTrenér Jozef Weber. Foto: MediaShow.cz

Takříkajíc vaz trenérovi zlomila domácí porážka s Teplicemi 0:2 v zápase, kdy severočeský tým poprvé vedl jeho nový kouč Radim Kučera.

Reklama

Mladá Boleslav prohrála potřetí za poslední čtyři utkání. Tím se Středočeši propadli na patnácté místo osmnáctičlenné tabulky.

Vzhledem k novému modelu soutěže sestoupí z ligy tři celky, takže Mladá Boleslav se jen těsně drží nad sestupovým pásmem.

„Vedení FK Mladá Boleslav děkuje trenérovi Jozefu Weberovi a realizačnímu týmu za odvedenou práci v uplynulých necelých třech letech a přeje všem mnoho úspěchů v jejich dalším profesním životě," uvedl středočeský klub na svém webu.

Weber v minulých sezonách vedl v mladoboleslavském kádru řadu kvalitních hráčů. Třeba Nikolaj Komličenko se stal v barvách tohoto klubu suverénním způsobem králem ligových střelců. Střelecky se při působení v Mladé Boleslavi pod Webrovou taktovkou dařilo i dalším fotbalistům, např. Murisi Mešanovičovi.

Výrazně se zkušený trenér Jozef Weber zapsal do historie mladoboleslavského i ligového fotbalu v květnu 2019, kdy jím vedený celek vyhrál v rámci nejvyšší soutěže v Teplicích 8:0.

Weber po skončení hráčské etapy v Jablonci začínal v tamním klubu trenérskou kariéru jako asistent Františka Komňackého. Z postu hlavního kouče vedl Bohemians Praha 1905, Karvinou a právě Mladou Boleslavi.

„Jméno nového trenéra představitelé klubu zveřejní v průběhu  úterý 8. prosince 2020,"
dodala v prohlášení Mladá Boleslav.

Nový kouč by měl vést tým už v sobotu 12. prosince v utkání s poslední Opavou, od které středočeský celek dělí tři body.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.86 hvězdiček / Hodnoceno: 7x