Fotbalová Slavia získala Sora z Baníku Ostrava

21. leden 2022  Redakce   Sport  1387 zobrazení  430 slov

Po odchodu útočníka Jana Kuchty do Lokomotivu Moskva hlásí vedení fotbalové Slavie Praha příchod nové posily. Do týmu lídra tabulky první ligy přestoupil nigerijský fotbalista Yira Collins Sor z Baníku Ostrava.

Ilustrační snímek ze stadionu pražské Slavie. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek ze stadionu pražské Slavie. Foto MEDIASHOW

Jednadvacetiletý křídelní hráč podepsal s úřadujícím českým mistrem smlouvu do konce roku 2026. Opačným směrem do Baníku zamířil na půlroční hostování s opcí další nigerijský záložník Ubong Ekpai. Oba kluby o tom informovaly na svých webových stránkách a zprávu přinesla média.

Reklama

"Sora sledujeme od začátku působení v České republice. Jsme přesvědčeni, že má obrovský potenciál a zároveň je vhodným typem hráče pro náš fotbal. Věříme, že tento transfer bude úspěšný. Jednání byla dlouhá, mimořádně tvrdá, ale férová," řekl pro klubový web sportovní ředitel Slavie Jiří Bílek.

Sor přišel do Baníku vloni v únoru a v české lize dosud odehrál 25 utkání. V této sezoně nejvyšší soutěže si zatím připsal tři branky a pět asistencí a pomohl Slezanům k aktuálnímu pátému místu v tabulce.

Trenér Pražanů Jindřich Trpišovský si od Sora hodně slibuje.

"Třetí nebo čtvrtý zápas v lize hrál na Slavii proti nám a tam s ním proběhl první kontakt. S Peterem Olayinkou jsme ho tam společně odchytili. Víme, že to je typ křídelního hráče, který je nejrychlejší z rychlých. Navíc se umí orientovat ve zhuštěném prostoru, má body a dokáže se dostat z těžkých situací. Je v Evropě rok, bude s ním ještě samozřejmě práce, ale má velice zajímavý potenciál," uvedl Trpišovský.

Součástí dohody je hostování Ekpaie v Baníku Ostrava. Šestadvacetiletý záložník přišel do Slavie v létě po konci smlouvy v Plzni jako volný hráč a s Pražany podepsal tříletou smlouvu. Nastupoval především v první části podzimní sezony, poté už byl náhradníkem.

Ekpai má v české lize na kontě 83 startů a 13 branek. Působil i v Liberci, Zlíně a Českých Budějovicích.

"Je to hráč v ideálním fotbalovém věku, navíc už aklimatizovaný v českém prostředí. Jsme přesvědčeni, že rozšíří naši variabilitu v ofenzivě," řekl sportovní ředitel Baníku Alois Grussmann.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x