Fotbalové Brno hlásí trenérskou změnu, Machálek skončil

15. prosinec 2020  Redakce   Sport  910 zobrazení  269 slov

V první fotbalové lize dochází od začátku prosince už ke třetí trenérské změně. Tentokrát se týká Zbrojovky Brno. Kouč Miloslav Machálek skončil a tým nováčka nejvyšší soutěže převezme dosavadní asistent Richard Dostálek.

Fotbalový stadion. Foto: MadiaShow.czFotbalový stadion. Foto: MadiaShow.cz

Jako první k výměně sáhli v Teplicích, kde byl odvolán Stanislav Hejkal a nahradil ho Radim Kučera. O druhou změnu se postarali v Mladé Boleslavi, která odvolala Jozefa Webera a na jeho místo přivedla bývalého kouče reprezentace Karla Jarolíma.

Reklama

Pokud jde o Zbrojovku Brno, k rošádám na lavičce v ní dochází poměrně často. Když před několika lety skončil Svatopluk Habanec, nahradili ho Richard Dostálek a Lukáš Přerost. Pádu z první ligy nedokázal zabránit ani Roman Pivarník.

Na podzim 2018 byl už při působení Brna ve druhé lize povolán na trenérský post Pavel Šustr. V říjnu 2019 nastoupil Miloslav Machálek a dovedl Zbrojovku ke druhému místu ve druhé lize, které ale nakonec znamenalo postup do nejvyšší soutěže.

V dosavadních jedenácti kolech ale Zbrojovka získala s bilancí jednoho vítězství, tří remíz a sedmi porážek šest bodů a od poslední Opavy ji dělí jen lepší skóre. Na příčky zajišťující záchranu ztrácí Moravané tři body.

„Na základě dosavadních výsledků jsme se rozhodli pro změnu na pozici hlavního trenéra. Chtěl bych poděkovat Milošovi Machálkovi za odvedenou práci, výrazně nám pomohl k návratu do nejvyšší soutěže," uvedl na klubovém webu sportovní manažer Zbrojovky Tomáš Požár.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 3x