Fotbalové Velvary přezimují na špici třetí ligy a obstály v náročném poháru

19. listopad 2023  Josef Pešout  Sport  213 zobrazení  525 slov

Velmi úspěšný podzim mají za sebou fotbalisté TJ Slovan Velvary ze Středočeského kraje. Nejen, že vyhráli první polovinu třetiligové soutěže a přezimují na špici tabulky, ale ještě stačili v poháru MOL Cup potrápit favority a dostali se až do osmifinále. A mnoho nescházelo, aby přešli přes Opavu do společnosti osmi nejlepších českých týmů pohárového klání.

Trenér Zdeněk Hašek (listopad 2023). Foto MEDIASHOWTrenér Zdeněk Hašek (listopad 2023). Foto MEDIASHOW

Trenérem týmu je Zdeněk Hašek, který nastínil, v čem jsou přednosti velvarského klubu.

Reklama

„Záleží na více faktorech. Jak vedení dokáže finančně zabezpečit mužstvo a pak je to i o výběru a charakteru hráčů, jak se hodí do koncepce. Myslím, že Velvary mohou nabídnout celkem slušné podmínky. Doma trénujeme na trávě i na umělce a nemusíme nikam dojíždět, což je výhoda,“ líčí Hašek.

Podle zkušeného trenéra není těžké dostat do Velvar například fotbalisty z Prahy.

„Na dojíždění to mají dvacet minut. V klubu teď působí někteří hráči, kteří prošli mládežnickými týmy ve Slavii, Dukle a apod. Někdo byl i ve Viktorii Žižkov. Se složením jsme celkem spokojeni,“ libuje si Hašek.

Velvarský kouč rád vzpomíná na svoje angažmá ve Viktorii Žižkov.

„Poprvé jsem ji trénoval, když z finančních důvodů přešla z druhé do třetí ligy. Pak jsme postoupili a zažil jsem druhou ligu. Sice jsem tam skončil, ale znovu se na Žižkov vrátil, když byli poslední. Přesto jsme se zachránili. Vím, jaké to je, ale Žižkov je pro mě srdcovka. Prostředí musí na každého dýchnout,“ rekapituluje Hašek.

Bohatá trenérská kariéra

Ve své trenérské kariéře zažil oba póly, které patří k fotbalu.

„Určitě je lepší pro trenéra se svým týmem postupovat, než se zachraňovat,“ prohodil kouč.

Zdeněk Hašek prošel vícero kluby na úrovni druhé ligy, ČFL i divize. Podle svých slov má v těchto soutěžích odtrénováno přes 500 zápasů.

„Do Velvar jsem přišel po působení v Baníku Most-Souš. Předtím jsem byl ve Vlašimi, Kunicích, Hostouni, v FK Litoměřicko a již zmíněné Viktorii Žižkov,“ vypočítává svoje štace

Jelikož Velvary vedou skupinu B třetí ligy, zákonitě se nabízí otázka, kam sahají ambice středočeského klubu.

„Vyhrávat každé utkání a patřit do špičky ČFL. Do okruhu aspirantů na prvenství se řadí více týmů, třeba Zápy jsou za námi druhé. Chceme udělat maximum a uvidíme, kam nás bodový zisk na konci sezony pustí,“ uvažuje Zdeněk Hašek.

ČFL, MSFL (3. fotbalová liga) - více info o soutěži na MEDIASHOW.cz

Česká fotbalová liga (ČFL) a Moravskoslezská fotbalová liga (MSFL) jsou soutěže třetí fotbalové ligy. Vítězný tým z každé soutěže ČFL a MSFL postupuje do 2. fotbalové ligy.

Zdroj: autorský text


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 3.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x