Fotbalovou Viktorii Žižkov povede trenér Martin Pulpit

20. říjen 2021  Redakce   Sport  1386 zobrazení  536 slov

Ve druhé fotbalové lize dochází k trenérské změně. Vedení Viktorie Žižkov s ohledem na neuspokojivé výsledky týmu a postavení v tabulce odvolalo 18. října trenérské duo David Oulehla a Jan Filip.

Ze stadionu Viktorie Žižkov. Foto MEDIASHOWZe stadionu Viktorie Žižkov. Foto MEDIASHOW

Vedením tréninků byl pověřen trenér béčka Zdeněk Koukal, který odkoučoval zápas v Opavě. Následně klub představil nového trenéra, kterým se stal Martin Pulpit. Uvedl to klubový web Viktorie Žižkov v tiskové zprávě.

Reklama

Trenér David Oulehla přišel do Viktorie Žižkov v lednu 2021 poté, co ukončil svoje působení ve Varnsdorfu a přijal nabídku pražského klubu. Změnil tedy trenérské angažmá v rámci druhé ligy, jejíž prostředí dobře znal.

Viktoria Žižkov se po 11. kole krčí na 14. příčce tabulky F:NL s pouhými osmi body a jen jednobodovým náskokem na poslední místo. Na výhru čekají bíločervení přes dva měsíce, naposledy uspěli 15. srpna na Strahově (výhra 3:0 nad béčkem Sparty). Od té doby posbírali z 21 možných jen dva body za dvě remízy a pětkrát odcházeli ze hřiště poraženi. Ke zlepšení nálady nepřispělo ani vyřazení z Mol cupu třetiligovými Zápy.

"Davidovi Oulehlovi s Janem Filipem bych chtěl poděkovat, neměli to jednoduché, přesto tu odvedli kus poctivé práce. Ale cítíme, že mužstvo je v křeči a potřebuje nový impuls" říká spolumajitel klubu Milan Richter.

Tým dočasně převzal trenér béčka a sekretář klubu Zdeněk Koukal (37). Ten fanouškům Viktorky není rozhodně neznámý, na Žižkově odehrál bezmála čtyři sezony, v lize má odkopáno na 150 zápasů, s Plzní si vyzkoušel Ligu mistrů.

Zdeněk Koukal hrál i za Teplice, Baník Ostrava, Příbram, Most a další kluby. V trenérské kariéře působil mj. jako asistent trenéra v prvoligové Karviné. Jeho otec Zdeněk Koukal starší je bývalým hráčem Chebu a Bohemians Praha, v současnosti je sportovním ředitelem prvoligového Slovanu Liberec.

"Zdeňka Koukala mladšího známe dokonale, on zná dokonale kabinu. Tohle řešení je momentálně ideální. Výběru nového trenéra se budeme věnovat pečlivě, nechceme nic uspěchat," dodává druhý z majitelů Jiří Rýva.

Martin Pulpit působil ve Viktorii Žižkov už před deseti lety. Má za sebou bohatou trenérskou kariéru, když vedl například Děčín, Vítkovice, Pardubice, Sokolov, Mladou Boleslav, Hradec Králové, Plzeň, Olomouc, Baník Ostrava, Most, Frýdek-Místek, Příbram, Rakovník, Blansko i další celky.

V průběhu podzimu nastaly trenérsko rošády i v dalších klubech. V Třinci byl odvolán František Straka a tým vede Martin Zbončák. Z Prostějova odešel Jiří Jarošík do prvoligových Teplic a nahradil ho Daniel Šmejkal, který vedl naposledy Vlašim a předtím byl v Teplicích.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.6 hvězdiček / Hodnoceno: 5x