Házenkářky Baníku Most bojují o špici v interlize

24. říjen 2023  Josef Pešout  Sport  276 zobrazení  288 slov

Napínavým způsobem se vyvíjí česko-slovenská soutěž házenkářek, která se hraje pod názvem MOL liga. Na špici tabulky po sedmi odehraných kolech figurují se stejným počtem bodů celky DAC Dunajská Streda, Baník Most a Iuventa Michalovce. Tedy aktuálně nejlepší český tým se přetahuje o prvenství s elitními slovenskými družstvy.

Ilustrační snímek je ze zápasu házenkářek Most-Michalovce ve druhé polovině října 2023. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek je ze zápasu házenkářek Most-Michalovce ve druhé polovině října 2023. Foto MEDIASHOW

Šest vítězství v řadě, takový byl úvodní blok zápasů v podání házenkářek Mostu.

Reklama

„Jsme rádi, že se hraje mezinárodní soutěž, kdy se poměřujeme se slovenskou elitou. Jde hlavně o kvalitu celé interligy, kterou představují  týmy z popředí tabulky,“ charakterizoval dosavadní klání nový trenér mosteckých házenkářek Vladimír Šuma.

V soutěži startuje spousta zahraničních hráček. Například Michalovce mají na soupisce jedenáct cizinek – čtyři z Ukrajiny, tři z Černé Hory a po dvou z Polska a Brazílie, kdežto Most „jen“ pět – po jedné z Polska, Slovenska, Litvy, Maďarska a Nizozemska.

Baník Most účinkuje jako tradičně na vícero frontách – po interlize přijde play off české ligy, nyní jsou házenkářky severočeského celku už v semifinále Českého poháru a chystají se na vstup do evropského poháru. Vzhledem k dlouhodobému trendu, kdy Most sbírá různé klubové úspěchy, si trenéři i hráčky zvykli na náročný program.

„Jsem v klubu pár měsíců, ale tak to prostě je. S tím vědomím, že se pohybujeme ve čtyřech soutěžích a řada hráček je ještě v reprezentaci, jsme do toho šli. Přece jen to není poprvé, takhle to má Most nastavené. Bojuje se o trofeje, které chce získat každý tým a z našeho pohledu hlavně mostecký Baník,“ zakončil Vladimír Šuma.

Zdroj: autorský text


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x