Házenkářky chtějí na mistrovství Evropy v Dánsku postoupit ze skupiny

30. listopad 2020  Redakce   Sport  1239 zobrazení  456 slov

Osmnáct hráček povolal trenér českých házenkářek Jan Bašný na nadcházející mistrovství Evropy v Dánsku. Cílem bude postup ze základní skupiny.

Trenér Jan Bašný. Foto: MediaShow.czTrenér Jan Bašný. Foto: MediaShow.cz

V konečné nominaci na šampionát po závěrečném přípravném kempu v Chebu jsou tři brankářky. Reprezentaci zatím nezasáhl koronavirus, dosavadní testy všech členů týmu byly negativní.

Reklama

Na šampionátu bude i tak trenér Bašný postrádat několik opor. Kvůli zranění přišly o účast na Euru brankářská jednička Lucie Satrapová, spojka Helena Ryšánková a křídelnice Kristýna Mika.

Vzhledem k mateřským povinnostem bude scházet kapitánka Iveta Korešová, další spojku Michaelu Hrbkovou a pivotku Petru Tichou nepustil na turnaj zaměstnavatel.

I vzhledem k současné koronavirové situaci se Bašný rozhodl vzít na šampionát tři brankářky. Petru Kudláčkovou doplní Sabrina Novotná a Karin Řezáčová, které čeká první účast na velké akci stejně jako Silvii Poláškovou a Adélu Stříškovou.

„Věděli jsme, že pojedeme se třemi brankářkami. Už jen kvůli té covidové situaci. Tenhle post je tak specifický, že musí být pojištěný třemi brankářkami, kdyby třeba jedna nebo dvě vypadly," uvedl trenér Bašný na on-line tiskové konferenci.

„Ambice našeho družstva jsou vždy podobné. Zanechat na šampionátu co nejlepší dojem a dostat se do druhého kola. To je náš základní cíl, s kterým odjíždíme. Určitě nechceme po základní skupině odjet domů," nastínil Bašný.

České házenkářky vstoupí do turnaje v Dánsku ve čtvrtek 3. prosince zápasem se Švédskem, dalšími soupeři v základní skupině v Herningu budou Rusko a Španělsko. Do další fáze, kterou jsou dvě šestičlenné skupiny, postoupí první tři týmy.

Nominace ČR:

Brankářky: Petra Kudláčková (Kristianstad/Švéd.), Karin Řezáčová (Plzeň), Sabrina Novotná (Šaľa/SR).

Levá křídla: Veronika Malá (Paris 92/Fr.), Adéla Stříšková (Most).

Levé spojky: Markéta Jeřábková (Thüringer/Něm.), Hana Kvášová (Sambre avesnois Handball/Fr.).

Střední spojky: Šárka Marčíková (Göppingen/Něm.), Petra Maňáková, Jana Šustková, Veronika Mikulášková (všechny Most).

Pravé spojky: Markéta Hurychová (Saint Amand les Eaux/Fr.), Sára Kovářová (Kastamonu Belediyesi/Tur.), Silvie Polášková (Poruba).

Pravá křídla: Jana Knedlíková (Vipers Kristiansand/Nor.), Dominika Zachová (Most).

Pivotky: Michaela Konečná (Poruba), Kamila Kordovská (Blomberg Lippe/Něm.).


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x