Hokejisté Brna a Vítkovic jdou do karantény

20. leden 2022  Redakce   Sport  1786 zobrazení  258 slov

Hokejisté Brna a Vítkovic jsou dalšími extraligovými týmy, které musí kvůli nemoci covid-19 v kádru do karantény. Ostravané si již v úterý s předstihem odložili zápas s Hradcem Králové, po potvrzení nemoci u hráčů a rozhodnutí krajské hygienické stanice nebudou hrát ani v neděli s Libercem. Kometa si odložila tři nejbližší zápasy.

Hokejová aréna v Brně. Foto Archiv MEDIASHOWHokejová aréna v Brně. Foto Archiv MEDIASHOW

"Podezření na nákazu covid-19 se ve vítkovickém týmu potvrdilo. Na základě výsledků PCR testů jde A-mužstvo Vítkovic z rozhodnutí krajské hygienické stanice do karantény," uvedli představitelé ostravského klubu na webu.

Reklama

Podobná situace panuje i v Brně, které nebude hrát v plánovaných termínech zápasy s Kladnem, Olomoucí a Pardubicemi.

"Důvodem jsou pozitivní testy na covid-19 u několika hráčů a členů realizačního týmu," uvedli zástupci Brna na klubovém webu.

Zpět do soutěže by se Kometa Brno měla zapojit v pátek 28. ledna, kdy se utká s Karlovými Vary.

Do pátečního programu 44. kola extraligy se nezapojí ani Liberec. Severočeši se s ohledem na epidemiologickou situaci a nemocné hráče ve svém kádru domluvili s Českými Budějovicemi na odložení zápasu. Motor již oznámil, že bude nově hrát v Chomutově proti Kladnu.

"Vzhledem k aktuálnímu vývoji epidemiologické situace se Bílí Tygři Liberec dohodli na odložení pátečního domácího utkání s Českými Budějovicemi. Posunut bude i nedělní souboj ve Vítkovicích kvůli karanténním opatřením v týmu soupeře," uvedli představitelé severočeského klubu na oficiálním webu.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 10x