Hokejisté Motoru České Budějovice odloží zápas s Libercem

24. listopad 2021  Redakce   Sport  2325 zobrazení  258 slov

Neutěšená situace v jihočeských nemocnicích přiměla vedení extraligového klubu HC Motor České Budějovice po apelu hejtmana Jihočeského kraje Martina Kuby jednat.

Hokejisté Motoru České Budějovice na střídačce. Foto MEDIASHOWHokejisté Motoru České Budějovice na střídačce. Foto MEDIASHOW

Nejmasovějšími akcemi na jihu Čech v následujícím období jsou vesměs hokejové zápasy v Budvar aréně.

Reklama

Jak uvedl klubový web, Motor se tak rozhodl, že v následujících více než 14 dnech se v Budvar aréně nebude hrát žádné utkání! Duel s Libercem bude z 3. prosince přeložen i díky vstřícnosti soupeře až na 11. ledna.

K podpůrné akci Motoru, kdy za očkování dostanou vakcinovaní fanoušci vstupenky zdarma, se připojil i první z partnerů. Společnost FCC zakoupila dalších 500 lístků, které dostanou lidé, kteří se nechají nově naočkovat 1. dávkou v Očko centru na výstavišti v Českých Budějovicích.

Českobudějovická nemocnice je jednou z nejvytíženějších zařízení s covidovými pacienty v zemi a situace je velmi vážná. Po tiskové konferenci hejtmana Martina Kuby se tak Motor rozhodl jednat. V nejbližším období se měl v Budvar aréně hrát pouze jeden zápas, ten bude ale přeložen.

"Vnímáme vážnost situace, stejně jako si uvědomujeme, že potřebujeme fanoušky v hale. Věříme, že během více než dvou týdnů, kdy se nebudou hrát v Budvar aréně zápasy, by se mohla situace alespoň částečně uklidnit," vysvětluje postoj klubu generální manažer Stanislav Bednařík.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.38 hvězdiček / Hodnoceno: 16x