Hokejisté pražské Sparty bojují i v Lize mistrů

2. září 2021  Redakce   Sport  1579 zobrazení  467 slov

S výrazně obměněným kádrem oproti předešlé sezoně vstoupí do nadcházejícího extraligového ročníku hokejisté pražské Sparty.

Z arény v Holešovicích, kde hrají hokejisté Sparty domácí zápasy v Lize mistrů. Foto MediashowZ arény v Holešovicích, kde hrají hokejisté Sparty domácí zápasy v Lize mistrů. Foto Mediashow

Trenér Josef Jandač předpokládá, že noví hráči budou potřebovat čas, aby se s novým prostředím sžili. Vyplynulo to z on-line tiskové konference pro média.

Reklama

Po dvou zápasech ve Skandinávii absolvují hokejisté Sparty dva domácí duely v rámci Ligy mistrů, kdy v holešovické areně  vyhráli nad švédským klubem Vaxjo 2:1 v prodloužení a poté porazili finský celek TPS Turku 3:2!

Spartu po sezoně opustilo jedenáct hráčů základního kádru v čele s brankářem Matějem Machovským, elitním obráncem Janem Košťálkem, Janem Piskáčkem a útočníky Lukášem Rouskem, Lukášem Pechem a Davidem Tomáškem.

Místo nich přišli například reprezentační bek Michal Moravčík nebo útočníci David Kaše, Filip Chlapík a Švéd Erik Thorell.

"Bude důležité, abychom byli trpěliví. Jsou to dobří hráči a potřebujeme je zapracovat do systému, což asi bude ještě chvilinku trvat," řekl Jandač, jenž stejně jako v předchozích letech považuje kádr až do uzávěrky přestupů na konci ledna za otevřený.

V přípravě zatím Sparta odehrála osm zápasů, ze kterých tři vyhrála. Dva byly ale součástí Ligy mistrů a Jandač je považuje za soutěžní.

"Začátek, první dvě utkání, jsme odehráli s mladými hráči. Zbytek jsme se snažili rozložit tak, aby hrály dvě pětky ze stabilních hráčů a zbytek v uvozovkách z širšího kádru. Až ke konci, proti Pardubicím a teď v Lize mistrů, to bylo ustálenější," řekl Jandač s tím, že výsledky sice nebyly nic extra, ale pro trenérský štáb nebyly tak podstatné.

"Chtěli jsme dát prostor hráčům a připravili se na ligu," uvedl. Větší počet mladších hráčů do přípravy zařadil i proto, aby je mohli v průběhu sezony při náročném programu využívat.

Pražany čeká náročná sezona s velkým počtem zápasů. Vedle domácí soutěže, kterou bude nově hrát 15 týmů, již vstoupili do Ligy mistrů a na konci roku se zúčastní Spengler Cupu.

"Už se těšíme, až extraliga začne. Jsem zvědavý, jak se s tím popasujeme. Čeká nás extrémně nahuštěná sezona z pohledu programu," podotkl kouč Sparty.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 4x