Hokejisté Příbrami prohánějí další favority ve druhé lize

6. listopad 2023  Josef Pešout  Sport  310 zobrazení  408 slov

Hokejisté HC Příbram atakují špici tabulky druhé ligy, skupiny Západ. Po dvanácti odehraných kolech patří do silné trojice týmů, kterou společně s nimi tvoří i celky Chomutova a Tábora. Zmíněný trojlístek tak momentálně plní roli favoritů, přičemž do konce sezony ale zbývá ještě dlouhá doba.

Ilustrační snímek ze zimního stadionu v Příbrami (říjen 2023). Foto MEDIASHOWIlustrační snímek ze zimního stadionu v Příbrami (říjen 2023). Foto MEDIASHOW

Příbramský celek vstoupil do soutěže pod vedením nového trenéra Radka Bělohlava, který loni vedl právě rivala z Tábora. Takže současné dění na druholigových kluzištích má pro něj jistě prestižní nádech.

Reklama

„Hokejový život je už takový. Hlavně u trenérů je to rychlé,“ glosoval Radek Bělohlav svůj přesun z Tábora do Příbrami.

Příbramský klub odvádí na ledě kvalitní výkony.

„Zatím se nám daří. Nepovedl se nám sice jeden zápas, ale jinak jsme soutěží procházeli bez úhony. Řekněme, že od přípravy jsme byli kompletní. V poslední době však začínáme mít problémy se zraněním, hrajeme na patnáct lidí,“ přiblížil Bělohlav.

Středočeský celek vede Bělohlav společně s asistentem Pavlem Markem, někdejším koučem Třince a poté i asistentem Pardubic. Na jedné střídačce tak působí mistr světa z roku 1996, trojnásobný mistr extraligy, což je vizitka Bělohlava, a dvojnásobný mistr československé ligy jako hráč a trenér mistra extraligy, tedy Pavel Marek.

Známých trenérských jmen je ale ve druhé hokejové lize více. Tým Mostu ze střídačky koučují Vladimír Kýhos a Petr Rosol, kteří dříve trénovali i v extralize.

„Rádi jsme se s nimi potkali před nedávným vzájemným zápasem, kde Most hrál parádní hokej. Myslím, že je dobře, když takové osobnosti pracují dál v hokejovém prostředí,“ uvedl Bělohlav.

V Příbrami nechtějí příliš odhadovat, jak se bude soutěž vyvíjet.

„Ještě není odehrána ani půlka základní části, navíc v lednu se tabulka rozdělí na dvě výkonnostní skupiny. Hovořit proto o nějakých prognózách už počátkem listopadu by bylo předčasné,“ zakončil Bělohlav.

Ostatní a nižší sportovní soutěže - více info na MEDIASHOW.cz

Přinášíme pohledy i na ostatní či nižší sportovní soutěže, o kterých se moc nepíše.

Zdroj: autorský text


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 3.8 hvězdiček / Hodnoceno: 5x