Hokejisté Vsetína chtějí být do třetího místa

26. říjen 2023  Josef Pešout  Sport  320 zobrazení  523 slov

Hokejisté prvoligového klubu VHK Vsetín mají od léta na střídačce známé jméno. Společně s trenérem Jiřím Weintrittem vede tým Luboš Rob starší, někdejší extraligový hráč Českých Budějovic, pražské Sparty a právě Vsetína.

Na ilustračním snímku jsou hokejisté Vsetína před zápasem první ligy na zimním stadionu v Litoměřicích (konec října 2023). Foto MEDIASHOWNa ilustračním snímku jsou hokejisté Vsetína před zápasem první ligy na zimním stadionu v Litoměřicích (konec října 2023). Foto MEDIASHOW

Při současné práci se Luboš Rob snaží zužitkovat i trenérské zkušenosti z několika předchozích angažmá. Cílem týmu ze Vsetína je bojovat v popředí tabulky první ligy.

Reklama

„První šanci u mužstva dospělých jsem dostal jako asistent Mariana Jelínka v tehdy prvoligovém Motoru České Budějovice, kam jsem přešel od tamní juniorky. Byla to cenná praxe, i když bohužel krátká. Přesto jsem byl vděčný i za tento moment. Měl jsem vedle sebe člověka a trenéra, který mě vedl ještě jako hráče ve Spartě. Už samotná možnost vidět Mariana Jelínka v trenérském procesu byla hrozně poučná,“ svěřil se Luboš Rob starší.

Přes druholigový Písek se pak někdejší skvělý útočník dostal až na extraligovou střídačku ve Zlíně.

„Oslovil mě Luboš Jenáček, který zaskakoval na místě trenéra, že si může přivést ještě jednoho asistenta k Romanu Hamrlíkovi. V té době tam byla těžká situace hned od začátku sezony. A skončilo to na jaře 2022 sestupem z extraligy,“ líčí Rob.

Ze Zlína se pak přesunul znovu do Vsetína, kde předtím úspěšně hrával.

„Nechci říci, že jsem vysloveně vsetínským patriotem, ale zažil jsem tam velké věci. Cítím se jako Vsetíňák. A říkal jsem si, že kdyby mě znovu trenérsky oslovil Vsetín, abych tam šel k mládeži, asi by to byla jedna z mála možností, na kterou bych kývl. A nakonec to tak bylo,“ prozrazuje trenér.

A po roce u juniorky nastoupil Rob starší i k prvoligovému áčku.

„Vážím si toho, že si mě vybrali do trenérského týmu. Pohybujeme se v popředí tabulky první ligy a chceme hrát do třetího místa, abychom si vytvořili dobrou pozici pro play-off. I když se to navenek nezdá, soutěž je obrovsky vyrovnaná. V každém týmu je silné jádro hráčů a díky tomu má první liga kvalitu,“ dodává Luboš Rob starší, jehož syn Luboš Rob mladší patří na postu útočníka právě mezi klíčové osobnosti mužstva.

Chance liga - více info ze soutěže na MEDIASHOW.cz

Chance liga je druhá nejvyšší hokejová liga (1. liga ledního hokeje), kde v baráži kluby mají šanci vstoupit do nejvyšší soutěže - extraligy.

Všechna utkání jsou vysílána živě v rámci live streamů na portálech sázkových kanceláří jako je Chance či Tipsport.

SOUVISEJÍCÍ: Všechny články o Chance lize na jednom místě

Zdroj: autorský text


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x