Hokejová dvacítka se chystá na mistrovství světa

1. listopad 2021  Josef Pešout  Sport  1260 zobrazení  315 slov

Na přelomu roku se uskuteční v Kanadě další hokejové mistrovství světa hráčů do dvaceti let. Pečlivě se na prestižní turnaj postupně chystá i český národní tým pod vedením hlavního trenéra Karla Mlejnka. Už v první polovině listopadu čeká juniorskou reprezentaci důležitá akce ve Švédsku.

Ilustrační snímek z hokejové extraligy, ze zápasu Kladno-Liberec v Chomutově. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z hokejové extraligy, ze zápasu Kladno-Liberec v Chomutově. Foto MEDIASHOW

Trenér Karel Mlejnek sleduje počínání adeptů reprezentačního dresu v českých ligových soutěžích. A se svými poznatky se svěřil v rozhovoru pro MEDIASHOW.

Reklama

Co vás přivedlo do Chomutova na zápas Kladna s Libercem?

Byl jsem tam samozřejmě pracovně. Do této náplně patří i pozorování a skautování hráčů. V širším kádru máme například osmnáctiletého kladenského obránce Jiřího Ticháčka, který hrál i proti Liberci a poté v neděli vstřelil za Kladno svůj první extraligový gól na ledě Litvínova po přihrávkách Jaromíra Jágra a Tomáše Plekance.

Jak vnímáte působení adeptů reprezentační dvacítky v extraligových klubech?

Už jsem se k tomu v průběhu dosavadní fáze sezony několikrát vyjadřoval. Ale mohu to jen zopakovat. Hráči dostávají takový prostor, jaký v týmech mají. Respektuji extraligové kluby a tudíž i následné zapojení mladých hráčů do zápasů.

Uvažujete i o nominaci mladíků z prvoligových celků?

Pochopitelně sleduji i první ligu. Několik aspirantů na reprezentační dvacítku hraje od začátku sezony v Litoměřicích, na minulém srazu dvacítky si o další pozvánku do kempu řekli i hráči z Benátek nad Jizerou.

Jaká je nejbližší akce vašeho týmu?

Od 8. listopadu máme krátký sraz v Litoměřicích a poté se zúčastníme Turnaje čtyř ve Švédsku za účasti domácího Švédska, Finska a Ruska.


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 3.4 hvězdiček / Hodnoceno: 5x