Hokejová Škoda Plzeň mění po dvou kolech trenéry

19. září 2022  Redakce   Sport  1064 zobrazení  275 slov

Po neuspokojivých výsledcích a herním projevu A týmu v průběhu přípravy a začátku hokejové extraligy byli od hokejistů Škody Plzeň po utkání ve Vítkovicích odvoláni oba hlavní trenéři Václav Baďouček a Miloš Říha. Uvedl to web plzeňského klubu.

Ilustrační snímek ze zimního stadionu v Plzni. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek ze zimního stadionu v Plzni. Foto MEDIASHOW

„Nevydařil se nám vstup do letošní sezóny. V přípravě to nefungovalo podle představ a první dvě kola skončila porážkou. Utkání půjdou teď rychle za sebou, čekají nás těžké zápasy, proto jsme museli zareagovat rychle tak, abychom nenabrali výraznou ztrátu za ostatními týmy. Věřím, že tento krok bude impulsem pro všechny hráče, kteří mě zatím svými výkony nepřesvědčili,“ říká k výměně trenérů Martin Straka, generální manažer klubu.

Reklama

„Chtěl bych Milošovi i Vaškovi poděkovat za jejich práci, kterou u mužstva odvedli," dodal Straka.

A tým HC Škoda Plzeň od pondělí 19. září povede jako hlavní kouč Petr Kořínek a jeho asistentem bude František Bombic. Tomáš Vlasák bude i nadále vykonávat funkci sportovního manažera, ale bude se podílet rovněž na fungování A týmu.

Realizační tým mužstva zůstává jinak beze změn.Kořínek s Bombicem v loňské sezóně utvořili kompaktní duo, které dovedlo modrobílý dorost k zaslouženému mistrovskému titulu. Petra Kořínka, rodáka z Plzně, si jistě fanoušci pamatují z jeho hráčských let. František Bombic v plzeňském hokejovém klubu působí od sezóny 2020/21.

Pro oba trenéry se jedná o jejich premiérovou štaci na lavičce seniorského extraligového týmu.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x