Hokejový trenér Miloš Holaň skončil ve Vítkovicích

23. říjen 2023  Redakce   Sport  272 zobrazení  442 slov

Hokejová extraliga má za sebou první čtvrtinu základní části. A jak to bývá už i na podzim, ne ve všech klubech jsou spokojeni s výkony a výsledky mužstva. Druhým týmem, který v této sezoně mění hlavního kouče, jsou Vítkovice, kde se dohodl na ukončení smlouvy Miloš Holaň. Už před měsícem skončil Patrik Martinec v Kometě Brno a po jeho rezignaci převzal tým asistent Jaroslav Modrý.

Hokejový trenér Miloš Holaň skončil ve Vítkovicích. Foto MEDIASHOWHokejový trenér Miloš Holaň skončil ve Vítkovicích. Foto MEDIASHOW

Miloš Holaň se po jednání s majitelem klubu Alešem Pavlíkem rozhodl rezignovat a opouští lavičku druhého týmu dlouhodobé části z minulého ročníku po téměř třech letech.

Reklama

Mužstvo Vítkovic povede duo dosavadních asistentů Pavel Trnka a Roman Šimíček, kteří se na lavičku postavili před dvěma týdny místo Radka Philippa. Klub o tom informoval na svém webu.

Holaň převzal Vítkovice v prosinci 2020 místo odvolaného Mojmíra Trličíka. Dvakrát skončil s Ostravany po základní části osmý a naposledy druhý se 102 body, což byl klubový rekord.

Před dvěma roky pod ním Vítkovice vypadly v předkole play off Kometou Brno po porážce 2:3 na zápasy, loni skončily ve čtvrtfinále po vyřazení ve čtyřech zápasech s mistrovským Třincem a letos ztroskotaly v semifinále po sedmizápasové bitvě s Hradcem Králové. Dostaly se do Ligy mistrů, v které vyhrály čtyři ze šesti zápasů a v osmifinále je čeká Pelicans Lahti.

"Nebylo to pro mě jednoduché rozhodnutí, ale díky opravdu nadstandardnímu vztahu s majitelem klubu Alešem Pavlíkem jsem se po dlouhém jednání a probírání situace, ve které se teď mužstvo nachází, rozhodl pro odstoupení z funkce. Na Vítkovicích mi vždy záleželo a záleží, ale došel jsem k názoru, že je potřeba toto rozhodnuti udělat. Vítkovice budou navždy klub mého srdce a třeba se někdy v budoucnu naše cesty opět spojí. Přeji Vítkovicím hodně štěstí," prohlásil Holaň.

Tipsport extraliga - více info ze soutěže na MEDIASHOW.cz

Extraliga ledního hokeje je česká nejvyšší hokejová soutěž pod názvem Tipsport extraliga. V ročníku 2023/2024 hraje 14 týmů. Mistrovský titul obhajuje Třinec, poslední tým čeká baráž o udržení.

Díky titulárnímu partnerovi extraligy lze sledovat všechny zápasy v live streamech na TV Tisport. Kromě 23 zápasů v základní části (vysílá ČT Sport) je extraliga vysílána na placeném kanále O2 TV Sport. Ta ve své multidimenzi vysílá všechny duely.

SOUVISEJÍCÍ: Všechny články o Tipsport extralize na jednom místě


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil