Hokejový trenér Miloslav Hořava se vrací na střídačku pražské Sparty

4. listopad 2021  Redakce   Sport  1930 zobrazení  619 slov

Zkušený hokejový trenér Miloslav Hořava se vrací do extraligy. V prvním listopadovém týdnu posílil realizační tým pražské Sparty, připojí se k dosavadnímu trenérovi Josefu Jandačovi. Uvedl to klubový web v tiskové zprávě.

Ilustrační snímek z pražské O2 Areny, kde hrají hokejisté Sparty extraligové zápasy. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z pražské O2 Areny, kde hrají hokejisté Sparty extraligové zápasy. Foto MEDIASHOW

„S Milošem Hořavou jsme byli v kontaktu už delší dobu. Měli jsme velký zájem, aby u nás nadále působil. Jsme moc rádi, že se rozhodl pokračovat v rozdělané práci a opět utvoří rovnocenný tandem s Josefem Jandačem,“ říká sportovní ředitel Petr Ton.

Reklama

Zbytek realizačního týmu zůstává stejný. Asistenty trenérské dvojice Hořava - Jandač budou Jaroslav Hlinka a Tomáš Hamara.

Jak připomíná klubový web, trenér Miloslav Hořava odešel z klubu po semifinálové sérii v uplynulé sezoně, když se rozhodl pro získávání zkušeností na stážích ve Švédsku. Na střídačku Sparty se poprvé postaví v neděli 7. listopadu při utkání na ledě Komety Brno. V gesci bude mít opět především obránce. Se Spartou uzavřel spolupráci do konce sezony.

"Než jsem se se Spartou dohodl, seděli jsme spolu s Pepou Jandačem. V uplynulém angažmá jsme si skvěle rozuměli a bavilo mě s ním spolupracovat," těší se na spolupráci Miloslav Hořava.

PROFIL MILOSLAVA HOŘAVY:

Bývalý obránce začínal s hokejem v rodném Kladně, za které v sezoně 1978/79 debutoval v československé nejvyšší soutěži. V dresu Středočechů získal kompletní sbírku medailí a s výjimkou dvou zlatých sezon na vojně v jihlavské Dukle odehrál za Poldi deset let.

Mistr světa z roku 1985 a účastník tří Kanadských pohárů i čtyř olympiád vyzkoušel své štěstí v zámoří. Na konci sezony 1988/1989 si v ní zahrál šest zápasů za slavné New York Rangers, v jejichž dresu nakonec odehrál za tři roky 80 zápasů a další dva duely přidal v bojích o Stanley Cup.

V letech 1991 až 1994 už Miloslav Hořava nastupoval za švédské MODO, následně i za Slavii, po které pomohl Karlovým Varům zachránit extraligu. Kariéru ukončil v roce 2000 v dresu Litvínova.

Úspěšný obránce se vrhl na trénování, když vedl Znojmo, Karlovy Vary, Mladou Boleslav i Plzeň, při které převzal i českou dvacítku. Přes Ústí nad Labem a MODO se dostal i do Sparty, se kterou skončil v nepovedené sezoně 2010/2011 až v play out.

Po dvouletém odpočinku se Miloslav Hořava přesunul do Litvínova, kde byl asistentem Radima Rulíka. Vytvořili silný trenérský tandem. V sezoně 2014/2015 společně dosáhli na největší trenérský úspěch, když dovedli Litvínov k prvnímu extraligovému titulu.

Zkušený trenér následně vedl i Wolfsburg, Kladno a do října 2018 opět Mladou Boleslav. Od té doby byl uznávaný kouč bez angažmá, přesto se nadále sebevzdělával a účastnil se řady trenérských besed i školení, kde zachytával nejnovější trendy hokeje.

Na začátku února 2020 převzal tým Sparty spolu s Josefem Jandačem, se kterým zakončil základní část na třetím místě. Skvěle rozjetou sezonu bohužel zastavila pandemie nemoci COVID-19. V další sezoně dokráčel s týmem až do sedmého semifinálového utkání. Poté se vydal na stáž do Švédska, aby se na začátku listopadu do Sparty opět vrátil.YOUTUBE


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.57 hvězdiček / Hodnoceno: 7x