Hokejový trenér Pavel Patera končí v extraligové Mladé Boleslavi

31. leden 2022  Redakce   Sport  1718 zobrazení  431 slov

Nečekaná novinka nastala v poslední lednový den v hokejové extralize. Jeden z mladoboleslavské trenérské dvojice, Pavel Patera, na základě vlastní žádosti končí v BK Mladá Boleslav. Uvedl to středočeský klub v tiskové zprávě na svém webu.

Zimní stadion v Mladé Boleslavi. Foto MEDIASHOWZimní stadion v Mladé Boleslavi. Foto MEDIASHOW

„Myslím, že to bylo oboustranně složité a bolestivé rozhodování. Nakonec jsme souhlasili s tím, že Pavlovi vyhovíme a spolupráci ukončíme,“ říká generální manažer Bruslařského klubu Jan Tůma.

Reklama

Pavel za mnou přišel po pátečním zápase s Olomoucí. Měli jsme spolu schůzku a taky si přes víkend několikrát volali. Nebylo to něco, co by obě strany rozhodly hned,“ popisuje generální manažer Bruslařů.

„Jeho důvody jsme se nakonec jako klub rozhodli respektovat a vzájemnou spolupráci předčasně ukončit.“

Pavel Patera přišel do BK Mladá Boleslav v říjnu 2018 v roli asistenta společně s Miroslavem Hořavou coby hlavním trenérem a Radimem Rulíkem coby druhým asistentem. Tým tehdy v nevalně rozjeté sezoně dokázali dostat až do čtvrtfinále.

Od následujícího roku se po odchodu Hořavy stali Rulík s Paterou hlavními kouči A týmu Bruslařů. Skvěle rozjetý ročník 2019/2020 bohužel těsně před startem play off ukončil covid, v loňské sezoně pak Patera s Rulíkem dovedli Bruslaře dokonce do semifinále.

„Chceme Pavlovi moc poděkovat za všechno, co pro náš klub udělal. Je to skutečná legenda českého hokeje a v naší organizaci zanechává nesmazatelnou stopu. Bylo nám ctí, že jsme s ním mohli spolupracovat,“ říká Jan Tůma.

Bývalý vynikající útočník a dlouholetý reprezentant Pavel Patera je olympijským vítězem z Nagana 1998 a několikanásobným mistrem světa. Po skončení skvělé hráčské kariéry se věnuje trenérské práci. V minulosti vedl před příchodem do Mladé Boleslavi například Kladno.

Radima Rulíka momentálně v pozici druhého trenéra A týmu Mladé Boleslavi doplní Petr Haken, až do této chvíle šéftrenér mladoboleslavské mládeže a trenér juniorů. Ten ve své dosavadní kariéře působil především v mládežnických oddílech, v sezonách 2016/2017 a 2017/2018 nicméně už jako asistent trenéra A týmu působil, a to v Kometě Brno. Na střídačce Bruslařů byl už v nedělním utkání s Pardubicemi.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x