Hokejový Zlín: Jenáček bude hlavním trenérem, novým prvním asistentem je Rob

12. říjen 2021  Redakce   Sport  1327 zobrazení  376 slov

Hokejisty extraligového Zlína povede jako hlavní trenér Luboš Jenáček, který na konci září nahradil původně jen dočasně Roberta Svobodu. Do klubu nově přichází Luboš Rob, který bude prvním asistentem trenéra. V realizačním týmu zůstává v roli dalšího asistenta i Martin Hamrlík. Klub o tom informoval v tiskové zprávě na klubovém webu.

Ilustrační snímek z hokejové extraligy. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z hokejové extraligy. Foto MEDIASHOW

Zlín je aktuálně se ziskem pěti bodů poslední, jako jediný tým nedokázal ještě vyhrát v normální hrací době. Na čtrnácté Kladno ztrácí tři body. Rytíři ale odehráli o jedno utkání méně. Pod vedením dvojice Jenáček - Hamrlík odehráli Berani čtyři zápasy, všechny prohráli a vstřelili jen tři góly. Další utkání je čeká v pátek, kdy přivítají Spartu.

Reklama

"Pro Luboše Jenáčka rozhodl jeho přístup k týmu, dosavadní práce s ním, pojmenování příčin současného stavu i jasná představa, jak postupně věci změnit. To se týká organizace týmu, tréninkového procesu i vedení utkání. Jako trenér s jasným mandátem bude mít nyní možnost své představy realizovat, což při dočasném pověření a rychlém sledu zápasů nebylo úplně možné," uvedl prezident klubu Jiří Korec.

Luboš Rob starší je odchovancem Českých Budějovic, v jejichž dresu debutoval už v roce 1988 v tehdejší československé lize. Působil i v pražské Spartě, finském Kuopiu,  Vsetíně i nižších českých soutěžích. Jako trenér začínal u budějovické mládeže, byl i asistentem tehdejšího trenéra Mariana Jelínka u áčka Motoru České Budějovice. Naposledy Rob starší vedl jako hlavní kouč Písek ve druhé lize.

Jeho syn Luboš Rob mladší začínal jako hráč rovněž v Českých Budějovicích, hrál i v Chomutově, Vsetíně, extraligové Plzni a v současnosti je znovu ve Vsetíně.

Vedle Roba realizační tým Zlína rozšíří i dvojice bývalých vynikajících útočníků. Petr Leška se nově stal asistentem sportovního manažera, Petr Čajánek bude mít na starosti individuální rozvoj hráčů. Novým kondičním trenérem se stal Libor Chytil, bratr útočníka New York Rangers a bývalého hráče Zlína Filipa Chytila.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 2.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x