Jablonec je druhý v lize. Věřím, že forma vydrží, přeje si trenér Petr Rada

4. leden 2021  Redakce   Sport  709 zobrazení  433 slov

Na výborné pozici v ligové tabulce absolvují krátkou zimní přípravu fotbalisté FK Jablonec. Po podzimní části, která skončila 23. prosince,  figurují nečekaně na druhém místě za vedoucí pražskou Slavií a před třetí pražskou Spartou.

Z Jablonce. Foto Archiv MediaShow.czZ Jablonce. Foto Archiv MediaShow.cz

Nejbližší ligový zápas by měli Jablonečtí sehrát už v pátek 15. ledna při severočeském derby v Teplicích.

Reklama

„Výkonnost v závěru podzimu byla dobrá, teď jde o to, abychom na to navázali. Věřím, že forma vydrží. Druzí jsme i díky tomu, že ne všechny celky mají odehraný stejný počet zápasů,“ nepřeceňoval trenér Petr Rada současné umístění v klubové nahrávce pro média.

Každopádně mohla v Jablonci panovat spokojenost s letními posilami. Během podzimu se prosadili nejen kanonýr Ivan Schranz po příchodu z Českých Budějovic, ale i Jakub Podaný (dříve Bohemians Praha 1905), Václav Pilař (z Olomouce), Robert Hrubý (z Baníku Ostrava), Jaroslav Zelený (hostování ze Slavie Praha), Jakub Martinec (Hradec Králové).

Kvalitní stopu zanechal v Jablonci záložník Tomáš Ladra, jehož si ale v lednu stáhla Mladá Boleslav z hostování.

„Bohužel odešel. Myslím, že tady byl spokojený, zapadl do týmu a cítil se v Jablonci dobře. Čekali jsme, že by mohl vydržet do léta, jenže Boleslav využila dodatek ve smlouvě o jeho případném zimním návratu,“ komentoval Rada angažmá Ladry. Tento hráč na sebe nejvíc upozornil ve skvělém zápase s Plzní (3:2), kdy vstřelil klíčový gól Severočechů.

V Opavě by měl hostovat mladý útočník Čvančara. "U Tomáše by herní vytížení asi nebylo takové, tak uvažujeme o hostování do ligy. To by pro něj bylo dobré," prohlásil Rada.

V úvodu přípravy zatím nemá k dispozici Vojtěcha Kubistu a Michala Černáka, kteří jsou v rekonvalescenci.

Jedinou novou tváří v Jablonci je zatím Tomáš Smejkal, který přišel z druholigové Jihlavy. "Měli jsme o něj zájem už dřív, ale nedopadlo to. Je to perspektivní hráč, má kvalitu a čísla v Jihlavě měl nejvyšší. Teď ho ale čeká přechod do první ligy, je to něco jiného. Začlenění do kádru tady není problém u žádného hráče," poznamenal Rada.

Lotyšský útočník Dávids Ikaunieks se vrátil z hostování v Mladé Boleslavi, kde se příliš neprosadil.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4.25 hvězdiček / Hodnoceno: 4x