Klokani vyhráli Tipsport ligu a hlásí první změny v kádru

10. prosinec 2022  Redakce   Sport  844 zobrazení  447 slov

Vítězství v zimním turnaji, který se hrál pod názvem Tipsport liga. A taky rozbíhající se pohyb v hráčském kádru, když odchází Hronek a přichází Matoušek. To jsou hlavní atributy, jež charakterizují současné dění v prvoligovém fotbalovém klubu Bohemians Praha 1905.

Ilustrační snímek - u stadionu Bohemians Praha 1905. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek - u stadionu Bohemians Praha 1905. Foto MEDIASHOW

Klokani celkově vyhráli tzv. Zimní ligu díky devítibodovému zisku ve skupině, v náž zdolali FC Táborsko, Slovan Liberec i Viktorii Žižkov a nastříleli celkem deset gólů.

Reklama

„Jsme rádi, že se nám podařilo uspět, ale rozhodně to nepřeceňujeme. Přece jen jsme nastoupili dvakrát proti celkům z nižších soutěží v roli favorita. A prvoligový byl jen Liberec. Dali jsme šanci hráčům ze širšího kádru,“ uvedl trenér Jaroslav Veselý v těchto intencích na klubovém webu.

Zápasy posloužily trenérovi i k tomu, aby si vyzkoušel fotbalisty i na jiných postech, než byli zvyklí.

„Snad se tím zvýšila i konkurence v sestavě,“ dodal Veselý.

Kouč Pražanů má za sebou první rok v nejvyšší soutěži. V lednu 2022 přišel do Ďolíčku v pozici asistenta tehdejšího trenéra Luďka Klusáčka a v březnu byl po Klusáčkově odvolání jmenován hlavním trenérem.

Veselý ale není trenérským nováčkem. Dříve působil mj. také v arabském fotbalovém prostředí společně s uznávaným koučem Ivanem Haškem, jemuž dělal právě s Klusáčkem asistenta v několika tamních klubech. V Česku vedl například dva a půl roku druholigovou Chrudim, odkud zamířil do Bohemians.

Vedení pražského klubu oznámilo první větší změny na soupisce. Z Bohemians nyní odchází záložník Petr Hronek do pražské Slavie. Zkušený  fotbalista má na svém kontě 180 ligových zápasů. Debutoval v dresu Jablonce, poté prošel Příbramí, Jihlavou, Zlínem a v Bohemce se vypracoval v klíčového hráče, jehož „zlanařila“ Slavia.

Novou tváří v  zelenobílém dresu Klokanů se stane záložník Jan Matoušek, pro něhož budou Bohemians pátým prvoligovým klubem. Začínal v Příbrami, odkud jej „koupila“ pražská Slavia. Za ní sice nastoupil i v evropských pohárech, ale pak odešel na různá hostování.

Kromě domovské Příbrami byl Matoušek  v Jablonci a naposledy dva a půl roku ve Slovanu Liberec. Nyní si jej Slavia stáhla zpět a poslala na hostování do Bohemians, které mu skončí v létě a Matoušek zároveň podepsal s Bohemkou novou smlouvu pro další období.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 2.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x